کاشت مو

یکی از علل مختلفی که انسان ها به کاشت مو روی می آورند ریزش موی شدید است؛ تفاوتی ندارد که این ریزش های مو بر اساس ژنتیک یا سن بالا باشد. ترس از ریزش مو ممکن است شما را به فکر پیوند مو بیاندازد. پیوند فولیکول مو روشی است که توسط جراح ماهر انجام می شود و موهای سالم را به مناطقی از پوست سر منتقل می کند که طاسی سر در آن قسمت ها محسوس است. برای کاشت طبیعی مو می توانید به بهترین مرکز زیبای و کاشت مو درتهران نزد بهترین دکتر کاشت مو  دکتر منوچهری مراجعه نمایید.

 

کاشت مو- دکتر منوچهری

 

کاشت مو طبیعی

روشی است که در آن فولیکول های مو از یک ناحیه دائمی روی پوست سر یا چانه برداشته شده و به ناحیه طاس پیوند داده می شوند. برای این کار می توانید از روش های FUE یا FUT استفاده کنید. رشد ، ضخیم شدن و بالغ شدن کامل موها یک سال تا 18 ماه طول می کشد. 4 تا 6 هفته پس از جراحی ، موها می ریزند. 3 تا 5 ماه پس از کاشت در صورتی که پروسه نقاهت به طور مطلوبی طی شده باشد ، موهای جدید شروع به رشد می کنند.

به نظر شما کاشت طبیعی مو به چه صورت است؟

پیوند مو طبیعی روشی است که درآن جراح ، فولیکول های مو را به ناحیه ای از سر که دچار طاسی شده منتقل می کند. دکتر معمولا موها را از قسمت خلفی یا کناری پوست سر به قسمت جلویی یا تاج سر پیوند می دهد. کاشت مو اصولا در مطب بهترین پزشک در تهران با بی حسی موضعی انجام می شود. طاسی با الگوی مردانه، که به آن آلوپسی آندروژنیک نیز گفته می شود ، شایع ترین نوع ریزش مو در مردان است که بیش از 50 درصد از آقایان بالای 50 سال تا حدی به آن مبتلا هستند. این بیماری در اکثر افراد علت اصلی ریزش مو بوده و در درجه اول به ژنتیک بستگی دارد. علل دیگر که ریزش مو را در افراد سبب می شوند:

 • رژیم غذایی
 • استرس و اضطراب
 • بیماری
 • مصرف برخی از داروها
 • عدم تعادل هورمونی
 • هدف از کاشت ، بازگرداندن رشد تار موهای جدید به مناطقی از پوست سر با رشد محدود یا غایب است.

انواع روش های کاشت موی طبیعی

به طور کلی پروسه قطع ریزش مو و افزایش تراکم موها با بکارگیری از سه روش FUT,FIT و ترکیبی از  FUT,FIT انجام می شود.

کاشت FUT و یا نواری: در این تکنیک کاشت مو ابتدا پزشک برش را به صورت نواری بر ناحیه اهدا کننده ایجاد می کند. سپس با استفاده از ابزارهای مخصوص گرافت های مو را برداشته و یکی یکی در ناحیه مورد نظر به شکلی طبیعی قرار می دهد.

مزایای FUT

 • دارای دوره نقاهت کوتاه
 • عدم باقی ماندن محل زخم و اسکار
 • امکان استفاده از موهای دیگر نواحی بدن
 • روشی مناسب برای انعطاف پذیری بسیار کم در پوست سر

کاشت(FUE) FIT: با بکارگیری از تکنیک کاشت مو FIT، پزشک توسط دستگاه میکروپانچ گرافت ها راه به صورت مستقیم در نواحی مورد نظر قرار خواهد داد.

مزایای FIT

 1. عدم نیاز به تراشیدن مو
 2. سرعت بالا در انجام کاشت
 3. استفاده بهینه و با سرعت بالا از گرافت ها

کاشت ترکیبی: پزشکان بهترین کلینیک کاشت مو تهران به افرادی با طاسی بسیار زیاد و فولیکول های کافی برای کاشت مو، روش ادغام FUT  و FIT را پیشنهاد می کنند. در این روش می توان بیش از 5000 گرافت مو را نیز در ناحیه مورد نظر نیز کاشت.

مزایای ترکیبی

 • افزایش تراکم مو
 • وجود خط رویشی کاملا طبیعی
 • بهره گیری از مزایای هر دو روش کاشت مو FUT و FIT

 

کاشت مو + دکتر منوچهری

 

کاشت مو به چه کسانی توصیه می شود؟

 1. افراد با وجود الگوی طاسی
 2. بانوان با تارهای نازک مو
 3. وجود ریزش موی سکه ای
 4. افرادی با ریزش موی شدید
 5. افرادی با گروه سنی بالای 28 سال
 6. مشکلات هورمونی و ژنتیکی موثر در ریزش مو
 7. وجود بانک موی سالم جهت کاشت مو و افزایش تراکم مو
 8. افرادی که بر اثر سوختگی و تروما موهای خود را از دست داده اند

رشد مو بعد از کاشت :

رشد بعد از پیوند مو بدون دردسر است. در دو هفته اول ، موهای کاشته شده شروع به ریزش می کنند. با این حال ، جای نگرانی نیست رشد مجدد بلافاصله پس از آن شروع می شود و با گذشت حدودأ چهار ماه می تواند باعث فولیکولیت شود. حدود هشت ماه بعد از کاشت مو ، تارهای مو به مرور ضخیم تر و تیره تر می شوند. در عرض یک سال تمام تغییرات قابل توجه متوقف شده و نتیجه باید یک تار مو کامل باشد.
بیایید بررسی کنیم که چند درصد از موها پس از جراحی رشد می کنند:

 • حدود 10 الی 20 درصد رشد مو در 3 الی 4 ماه پس از عمل مشاهده می شود.
 • شما می توانید حدود 50 درصد رشد مو را پس از کاشت مو ، طی شش ماه آینده مشاهده کنید.
 • چند نکته مهمی که پس از پیوند فولیکول مو برای سرعت بخشیدن به رشد مو باید به آن ها دقت کرد:
 • تغذیه سالم و مناسب در داشتن موهای سالم و با کیفیت به شما کمک خواهد کرد.
 • استفاده به موقع داروهای تجویز شده توسط دکتر را فراموش نکنید
 • خارش احتمالی پوست سر را تحمل کنید ؛ در غیر اینصورت می تواند به ناحیه پیوند آسیب برساند.
 • پس از فرایند کاشت طبیعی مو از فعالیت های غیر ضروری خود جدأ خودداری کنید ، زیرا این کار برای تثبیت بهتر فولیکول های مو ضروری است.

بهترین سن برای پیوند طبیعی مو:

بهترین سن برای این عمل در بین آقایان وخانم ها کاملا متفاوت است. الگوی ریزش مو و طاسی سر آقایان معمولا مشخص و شبیه به هم است. این ریزش مو که علت های ژنتیکی و هورمونی دارد در یک بازه سنی 20 الی 30 سال کامل خواهد شد. پس از آن می توان برای پیوند مو اقدام کرد. اگر در سنین پایین و زمان کامل نشدن ریزش مو به کاشت مو اقدام کنید ، حتما در آینده با مشکلات مختلفی مواجه خواهید شد. برای همین همیشه پزشک خوب در تهران توصیه می کنند که با معاینه دقیق و انجام آزمایش های لازم ، در بهترین سن ، جهت انجام پروسه مذکور اقدام شود. بهترین سن برای کاشت به چند علل مختلف وابسته است. اول باید الگوی از دست دادن مو مشخص شود و چرخه ریزش مو نیز کامل شده باشد. همچنین باید میزان فولیکول کافی در بانک مو برای پیوند زدن به ناحیه طاسی موجود باشد. در واقع سن مناسب برای کاشت بر اساس جنسیت و علت ریزش مو متفاوت است. در خانم ها هم یک بازه زمانی گسترده از دوره جوانی تا پیری ، برای انجام کاشت فراهم است. بهترین سن برای کاشت مو بیشتر برای آقایانی مهم خواهد بود که به ریزش مو با الگوی مردانه مواجه هستند. این مشکل دلیل ژنتیکی دارد. معمولا بهتر است کاشت بعد از سنین 25 تا 30 سالگی انجام شود. البته این سن تنها یک عدد است. در واقع اگر الگوی ریزش موی مردانه حتی زودتر از سن گفته شده کامل و مشخص شده باشد، می توان عمل کاشت را انجام داد.

روش های کاشت مو که نیاز به بانک مو ندارند

همانطور که پیش تر نیز به ان اشاره کردیم شخصی که نیاز به انجام کاشت طبیعی مو دارد باید حتما بانک موی مناسبی داشته باشد اما خوشبختانه و با پیشرفت روز افزون متدهای زیبایی تکنیک های دیگری امروزه وجود دارند که می توانند با تکنیک های جدید در افرادی که به دلایلی مانند شیمی درمانی بانک مویی ندارند یا به هر دلیل از این مورد محروم هستند نیز انجام شود . مثلا روش BHT نوعی روش برای کاشت مو محسوب می شود که برای انجام نیاز به استفاده از موهای نواحی دیگر بدن مانند ریش ها هست. علاوه بر این متدهای دیگری هم وجود دارند که پروتز مو یکی از انها که از طریق این تکنیک می توانند مو را به رنگ دلخواه برای فرد بدون نیاز به بانک مو انجام دهند.

مزایای کاشت مو کدامند؟

کاشت مو از جمله تکنیک های به شمار می رود که انجام ان می تواند به فرد کمک بسیار زیادی کند و فواید بسیاری در انتظار فرد می باشد از جمله انها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

بهبود وضعیت چهره

بعد از انجام این فرایند چهره افراددارای تغییر بسیار خوبی خواهد شد و افراد اعتماد به نفس بیشتری برای حضور در فرایند های اجتماعی پیدا خواهند کرد.

صرف هزینه مقرون به صرفه نسبت به فرآیند های درمانی طولانی

درمان ریزش مو نیاز به صرف هزینه های بسیار زیاد برای داروها و همچنین گذراندن مدت زمانی طولانی می باشد اما این موارد را با کمک کاشت در یک کلینیک خوب کاشت مو در تهران می توانید رفع کنید.

طبیعی بودن پروسه

پروسه کاشت مو یک روند بسیار طبیعی می باشد و برخلاف تصوری که در گذشته در خصوص این موضوع وجود داشت خطرناک نیست و در صورتی که به خوبی دوره ریکاوری را طی کنید از نتایج بسیار خوب ان لذت خواهید برد.

عمل کاشت مو برای زنان:

در قیاس با آقایان تعداد بسیار کمتری از زنان دارای ریزش مو شدید هستند. بیشتر زنان ریزش موی پراکنده دارند ؛ نازک شدن کلی در تمام نواحی سر ، از جمله پهلو ها و پشت سر ، که به عنوان مکان اهدایی عمل می کنند. از همین محل ها است که موها برای پیوند به نواحی دیگر سر برداشته می شوند.در طاسی الگوی زنانه ، این نواحی اهدا کننده معمولا ناپایدار بوده و تارهای مو در این قسمت مانند سایر نواحی سر نازک می شوند. نواحی اهدا کننده در زنان تحت تاثیر هورمون دی هیدروتستوسترون کشنده فولیکول است ؛ این بدان معناست که اگر موها و فولیکول ها را از این نواحی اهداکننده برداشته شده و به نواحی دیگر پیوند شوند ، فقط موجب ریزش مو میگردد.

 

کاشت مو + دکتر منوچهری

 

نکاتی که باید قبل از انجام کاشت در نظر داشت:

 1. پیوند مو معمولا موفق تر از محصولات ترمیم مو بدون نسخه است. اما عواملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند:
 2. حدود 10 الی 80 درصد از موهای کاشته شده به طور کامل طی سه تا چهار ماه آینده رشد خواهند کرد.
 3. مانند موهای معمولی ، موهای کاشته شده در روند درمانی کاشت مو به مرور زمان نازک می شوند.
 4. افرادی که فولیکول های موی خفته دارند (کیسه هایی که معمولا حاوی مو در زیر پوست هستند اما دیگر مو رشد نمی کند.) ممکن است پیوند های موثر کمتری داشته باشند. مطالعه نشان می دهد که پلاسما درمانی می تواند به رشد 75 درصد یا بیشتر موهای کاشته شده کمک کند.

عوامل تاثیرگذار روی کاشت مو

شکست این پروسه می تواند نابود کننده باشد. هیچ کس نمی خواهد پس از قرار گرفتن زیر تیغ جراحی باز هم موی نازک داشته باشد. عوامل زیادی روی موفقیت این روند تاثیر می گذارند. در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم. هر چه میزان ماندگاری گرافت بیشتر باشد تراکم نیز بیشتر می شود. این موضوع به مهارت بهترین دکتر کاشت مو تهران نیز بستگی دارد پس باید در این انتخاب حداکثر دقت را به خرج دهید. از دیگر فاکتورها می توان از سلامت ناحیه بانک مو، تکنیک استفاده شده و تراکم بانک مو نام برد.

به دلایل زیر تراکم اولیه به دست نمی آید:

 • این پروسه می تواند روی خون رسانی تاثیر بگذارد و باعث ریزش مو در این ناحیه شود.
 • ریسک آسیب یا قطع خون رسانی به کف سر و بروز مشکلاتی مثل نکروز وجود دارد.
 • توجه داشته باشید که اگر از طاسی سکه ای رنج می برید، در صورتی که کاشت مو به خوبی انجام شود به نتیجه مورد نظر می رسید و نیازی به بازیابی تراکم اولیه نیست.

عواملی که پس از پایان پروسیجر روی تراکم مو تاثیر می گذارند:

سلامت و تعداد موهای اهدا کننده: این موضوع تعیین می کند که پس از کاشت مو تراکم به چه شکل خواهد شد. فرض کنید ناحیه اهداکننده تراکم بالایی داشته باشد، این یعنی فولیکول های بیشتری انتقال داده می شوند. در این صورت ناحیه دریافت کننده موی ضخیم تری خواهد داشت و زیبایی ناحیه اهدا کننده تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت. مورد بعدی سلامت این قسمت از سر است. معمولا زمانی که موی قسمت اهدا کننده نازک و ضعیف باشد مشکل چند برابر می شود. وقتی این فولیکول ها برداشته می شوند در هنگام انجام این روند کمتر نیز می شوند، به همین خاطر تراکم مو کاهش پیدا می کند.

آسیب به گرافت: هر آسیب یا ضربه مستقیم، کم آبی، نرسیدن مواد مغذی به فولیکول ها، تکنیک نامناسب و عدم مهارت پزشک می تواند منجر به مرگ گرافت شود. این بدین معنی است که موهای بسیاری از افراد پس از کاشت رشد نمی کند و تراکم آن کاهش می یابد.

نوع پروسیجر: انواع مختلف تکنیک ها مزایا و محدودیت های منحصر به فرد خود را دارند. برای مثال در FUT در هر جلسه بین 3000 تا 3500 عدد گرافت کاشت می شود در صورتی که در FUE بین 2000 تا 2500 گرافت کاشته می شود. بهره گیری از متدی که خطر آسیب و عفونت در آن کم باشد به شما اجازه می دهد تا مو با تراکم بیشتری بازیابی شود و کیفیت آن حفظ شود. ترکیب متدها نیز انتخاب خوبی است چون در هر جلسه تا 4500 گرافت کاشت می شود و ضخامت مو افزایش می یابد.

مراقبت های بعد از کاشت مو: اگر در این امر کم کاری کنید، موی کاشته شده می ریزد یا از بین می رود و موجب می شود تراکم از چیزی که انتظار داشتید کمتر شود. بنابراین باید تمامی دستورات بهترین دکتر کاشت مو تهران را مو به مو اجرا کنید. برای مثال تمام داروهای تجویز شده را مصرف کنید و سر را از گرما دور نگه دارید.

راه هایی برای افزایش تراکم موها بعد از کاشت مو

چند روش برای اضافه کردن به تراکم مو بعد از جراحی وجود دارد که در ادامه آن ها را بیان کرده ایم. اولین و مهم ترین مورد ، ایجاد تغییر در رژیم غذایی می باشد. برخی روغن های طبیعی مثل نارگیل ، به لیمو ، چای و رزماری می توانند به رشد مو کمک کنند. شما می توانید به منظور بالا بردن گردش خون ، هنگام استعمال این روغن ها کف سر را نیز ماساژ دهید. ورزش به صورت مرتب نیز جریان خون را بالا می برد و از طریق اکسیژن رسانی به سلول ها ، هم زخم ها را درمان کرده و هم تراکم را بالا خواهد برد.

غذای سالم بخورید

پس از کاشتن مو ، خوراکی هایی میل کنید که پروتئین بالایی داشته باشند. این مواد غذایی شامل تخم مرغ ، شیر و ماست می شود. میوه های تازه مثل توت فرنگی ، بلوبری ، مرکبات و کیوی نیز فواید زیادی دارند. در آخر باید گفت صبوری بهتر از هر درمانی جواب می دهد ، روند بهبودی به زمان نیاز دارد.

از شامپوی ملایم استفاده نمایید

بعد از پیوند گرافت مو ، شاید وسوسه شوید از شامپوهای ضد ریزش که اکثرا عطری نیز هستند بهره بگیرید. اما در دوران نقاهت باید با موهای خود ملایم رفتار کنید و نوع موهای خود را نیز بشناسید ؛ همه نمی توانند از یک شامپو استفاده کنند و از آن نتیجه ای مثبت بگیرند. البته یک کلینیک خوب کاشت مو در تهران شامپوی مخصوص را در اختیار مراجعین خود قرار می دهد. پس از خالی شدن بطری این شوینده ، می توانید به سراغ شامپوی انتخابی خود بروید.

اما در مواردی ، کم بودن تراکم مو بعد از کاشت ، به دلیل عدم تجربه و مهارت پزشک رخ می دهد ، به همین دلیل نیاز است تا به بهترین جراح کاشت مو در تهران مراجعه نمایید تا از نتیجه ای فوق العاده بهره مند شوید و با این دست معضلات مواجه نگردید.

موهای خود را زیاد حالت ندهید

طبیعی است زمانی که تراکم موها زیاد شده باشند ، بخواهید مدل موهای زیادی را امتحان کنید و از زیبایی آن لذت ببرید. هرچند باید توجه داشته باشید که این کار را بیش از حد انجام ندهید. این موضوع شامل تمامی افراد می شوند ، نه فقط اشخاصی که موهای خود را کاشته اند. علت این امر این است که محصولات صاف یا فر کننده مو ، سشوار و رنگ مو می توانند منجر به آسیب دمایی و شیمیایی شوند. تمامی این موارد به از دست رفتن مو به صورت دائمی خواهند شد.

و در صورتی که در ناحیه اهدا کننده خیلی تراکم موی بالایی نداشته باشید ، ممکن است امکان انجام جراحی ترمیمی کاشت مو نیز وجود نداشته باشد. به همین خاطر باید بسیار مراقبت موهایی که دارید باشید. این یکی از راه های افزایش تراکم مو می باشد.

سعی کنید استرس خود را کنترل کنید

استرس و اضطراب یکی دیگر از عواملی است که روی ریزش مو تاثیر می گذارد. این موضوع حقیقت دارد که نمی توان همیشه استرس را کنترل کرد ، اما باید راه هایی را برای مدیریت آن پیش بگیرید. بعد از انجام این جراحی در یک کلینیک خوب کاشت مو در تهران ، ممکن است به خاطر شوک ناشی از عمل ، ریزش مو را تجربه نمایید. بعد از آن ، زمانی که رشد مو دوباره شروع می شود ، باید اطمینان حاصل کنید که اختلالی در روند آن ایجاد نمی شود.

توجه داشته باشید که اضطراب حتی می تواند روی رشد موهای طبیعی نیز تاثیر بگذارد و تراکم آن را کاهش دهد. به همین خاطر برای مدیریت این عارضه ، باید تکنیک های متنوعی را پیش بگیرید. حتی می توانید به یک دکتر پوست و موی خوب در تهران مراجعه نمایید.

سوالات متداول

آیا این روش درمانی دائمی است؟

اگر این تکنیک توسط پزشکی با تجربه و با مهارت بالا با استفاده از فولیکول های سالم انجام شود، موها در برابر هورمون های موثر در ریزش مو مقاومت کرده و سبب دائمی شدن نتیجه کاشت مو می شود.

آیا پروسه درمان کم پشتی مو با درد همراه است؟

بهتر است بدانید، که این پروسه درمانی با استفاده از بی حسی انجام شده و درد بعد از آن توسط داروهای مخصوص بعد از کاشت مو و همچنین مسکن های تجویز شده توسط بهترین پزشک در تهران کنترل خواهند شد.

با وجود ریزش مو ارثی می توان از این پروسه برای درمان کم پشتی بهره برد؟

با وجود مقاومت بسیار بالای فولیکول های اهدا کننده در برابر الگوی ریزش مو به صورت ارثی، یکی از روش های طبیعی و موثر در قطع ریزش و پر پشتی موها کاشت مو می باشد.

سخن آخر

کاشت مو شامل برداشتن تکه های کوچک مو و فولیکول ها از ناحیه اهدا کننده (معمولا موهای پشت و کناره های سر) و انتقال آنها به ناحیه طاس یا نازک شده است. پیوند یک روش طولانی و پیچیده است که شامل سه فرآیند مجزا است: برداشت از ناحیه اهدا کننده و آماده سازی مکان های گیرنده و در نهایت کاشت. به طور کلی برای رسیدن به تراکم رضایت بخش بعد از کاشت طبیعی مو ، ممکن است به چندین جلسه جراحی نیاز باشد و معمولا فاصله بهبودی چند ماهه بین هر جلسه توصیه می شود. ممکن است تا دو سال طول بکشد تا نتیجه نهایی را با یک سری پیوند کامل ببینید. میزان پوششی که شما نیاز دارید تا حدی به رنگ و بافت موهای شما بستی دارد. موهای زبر ، خاکستری یا روشن پوشش بهتری نسبت به موهای ظریف و تیره دارند. تعداد شاخه های پیوند شده در جلسه اول برای هر فرد متفاوت است ، اما میانگین آن حدود 50 تار است.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب