کاشت ریش

کاشت ریش امروزه به یکی از اساسی ترین تکنیک ها برای حل این مساله در بین افراد به شمار می رود زیرا مواردی چون ریش یا سبیل گاهی اوقات در بین افراد بسیار محبوب می باشد ومردان آن را نوعی فاکتور جذابیت قلمداد می کنند.اما در برخی از افراد ریش ها منظم و پرپشت نیستند و به دنبال راه حلی برای برطرف کردن این موضوع می باشند. امروز در این مقاله می خواهیم با فرآیند کلی این روند آشنا شویم. در صورتی که نیاز به کاشت دارید پیشنهاد ما به شما مراجعه به بهترین مرکز زیبایی تهران و انجام فرآیند زیرنظر مستقیم دکتر منوچهری می باشد.

کاشت ریش- دکتر منوچهری

کاشت ریش چیست؟

طی در این پروسه مو را از یکی از نقاط بدن می گیرند و به خط فک یا هر نقطه دیگری از صورت که فرد علاقه به رشد ریش در آن دارد منتقل خواهد شد.
این کار شاید بسیار ساده به نظر بیاید اما تا حدودی روند آن پیچیده است . برای انجام این پروسه دو تکنیک اصلی وجود دارد که جراح یکی از آنها را برای افراد برمیگزیند و انجام می دهد.

FUE : این در برخی از موارد برای کاشت سبیل و ریش نیز مورد استفاده قرارمی گیرد.درد بسیار کمی دارد، اما از سوی دیگر در کاشت ریش برخلاف کاشت مو موفق نمی باشد.

FUT : روشی می باشد که مو را از پشت سر به صورت نواری جدا می کنند و در ناحیه ای که قرار است پیوند در انها انجام شود قرار می دهند.

کاندیدای مناسب برای کاشت ریش چه افرادی می باشند؟

افرادی که تصمیم به انجام این کار دارند نباید سیگاری باشند . سیگار می تواند در روند پروسه اختلال ایجاد کند. همچنین افراد باید از سلامت عمومی خوبی برخوردار باشند.

آمادگی ها برای کاشتن ریش

بعد از اینکه تصمیم به کاشتن ریش گرفتید باید مصرف برخی از داروها از قبیل آسپرین و ایبوپروفن را از چند روز پیش قطع نمایید.

الکل ننوشید و سیگار را از دو هفته بیش از این پروسه ترک کنید.

پروسه کاشت ریش

فولیکول های مو برای پیوند از پشت سر برداشته می شوند بنابراین باید افرادی که تصمیم به انجام این پروسه دارند موهای سالمی داشته باشند که استخراج از آنها امکان پذیر باشد. پزشک پوسته سر افراد را مورد بررسی قرار خواهد داد و از این نظر که فولیکول های مو به اندازه کافی در فرد وجود دارند مطمئن خواهد شد. در صورتی که ظاهرا فولیکولهای موی کافی برای خارج کردن وجود نداشته باشد دکتر رویکرد جایگزین را برای فرد پیشنهاد خواهد کرد.
افرادی که تصمیم به انجام این روند را گرفته اند ، باید در سلامت جسمی به سر ببرند و هیچ گونه بیماری نداشته باشند.

مراحل کاشت ریش

مراحلی برای کاشت وجود دارد که در زیر به تمامی آنها اشاره خواهیم کرد:

 • نخستین قدم برای امادگی شیو کردن موهای ناحیه ای می باشد که قرار است ریش جدید در آن قرار بگیرد.همچنین برای انجام این پروسه افراد را تحت بی حسی موضعی قرار خواهند داد بنابراین به هنگام پروسه چیزی را حس نمی کنند.
 • بعد از جدا کردن فولیکول هایی که قرار است به صورت انتقال متنقل به ریش شوند ؛ بهترین دکتر کاشت ریش تهران مواد بی حس کننده را به ناحیه مورد نظر تزریق نموده و سپس بعد از این مرحله فولیکولهای مو را در نواحی جای گذاری می کند و سپس ریش ها به فرم درخواستی شما حالت می دهند.
 • معمولا افراد بعد از اینکه کاشت ریش انجام می دهند تنها یکروز نیاز به استراحت جهت ریکاوری خواهید داشت پوسته های کوچک ممکن است در اطراف هر قسمتی که در آن کاشت صورت گرفته وجود داشته باشند اما پس از چند روز از بین می روند.
 • پس از گذشت حدودا یک هفته الی 10 روز افراد قادر به پیرایش و شیو کردن ریش های جدید خواهند بود.
 • در 2 الی 3 هفته اول بعد از کاشت ممکن است ریش ها ریزش داشته باشند که امری طبیعی است و جای نگرانی از این بابت وجود ندارد زیرا مجددا موهایی رشد خواهند کرد و جایگزین آنها خواهند شد.

چگونه از موفقیت آمیز بودن این پروسیجر می توان مطمئن شد؟

 • با توجه به نوع تکنیک انتخابی برای کاشت موهای شما چیزی حدود سه الی چهار ماه فولیکول های موی پیوندی در جای خود رشد می کنند و مستقر می شوند.
 • در صورتی می توانید از موفقیت کاشت ریش های خود مطمئن شوید که بعد از گذشت 8 الی 9 ماه بعد از کاشت ؛ ریش های پر و سالمی داشته باشید .
 • در حالیکه هر دو تکنیک های FUE , و FUT می تواند ریش های بسیار طبیعی را پدید بیاورند در تکنیک FUT ریش ها کامل تر به نظر می رسد.
 • ناموفق بودن این رویکرد معمولا نادر اتفاق می افتد و در اثر برداشت نادرست می باشد. در نتیجه این مساله که یک متخصص با تجربه را برای این امر برگزینید بسیار حائز اهمیت است.
 • بعد از اینکه پیوند را انجام دادید ناحیه ای که از آن مو را برداشته اید در پشت سر و ناحیه ای از صورت که کاشت در ان انجام شده نیازمند مراقبت های ویژه ای می باشند و هر دو انها را باید مداما تمیز نگه دارید.

مراقبت های خانگی بعد از کاشت ریش

 1. دکتر تعدادی دستورالعمل برای مراقبت های خانگی شما در نظر می گیرد که می تواند شامل استفاده از انتی بیوتیک ها و پمادهایی باشد که بر روی سر و صورت باید قرار دهید.
 2. از بسیاری از فعالیت ها در روزهای اولیه می بایست پرهیز کنید که شامل شنا کردن، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید، سیگار کشیدن ، استفاده از سونا یا جکوزی داغ ، فعالیت های پرتحرک فیزیکی می باشد .
 3. از لمس کردن، خارش دادن و مالیدن ناحیه ای که کاشت در آن صورت گرفته است نیز باید خودداری نمایید.
 4. سعی کنید تا چند روزی روی صورت نخوابید تا هیچ فشاری به ناحیه ای که پیوند در آن انجام شده وارد نشود.
 5. در نهایت ممکن است نیاز باشد که چند روزی صورت خود را شست و شو نداده و از اسکراب کردن ان خودداری کنید .پوست صورت شما بسیار حساس شده و حس خارش دارد اما برای اینکه از آزارهای پوستی و عفونت در امان باشید نباید به هیچ دلیلی به صورت خود دست بزنید.

عوارض کاشت ریش

عوارض جانبی که ممکن است بعد از گرافت ریش به وجود بیاید مواردی می باشد که در صورت و پوسته سر ممکن است به وجود بیاید:

 • تورم
 • قرمزی
 • بی حسی
 • سفتی
 • زخم موقت یا پوسته پوسته شدن
 • به وجود امدن اسکار در ناحیه پشت سر کاملا طبیعی است اما بعد از اینکه مو مجددا در ان ناحیه رشد می کند کاملا پوشانده می شود

چه روش هایی را می توان جایگزین کاشت ریش کرد؟

اگر این پروسه براش ما تهاجمی و پر هزینه است ، می توانید از چند متد دیگر کمک بگیرید

ماینوکسیدیل

این دارو از شایع ترین راه های درمانی ریزش مو می باشد ؛ اما می تواند روی تحریک رشد موهای صورت نیز تاثیر گذار باشد. ماینوکسیدیل موضعی به صورت مایع و فوم در دسترس می باشد. یکی از معایب این دارو این می باشد که زمانی که مصرف آن را قطع کنید ، رشد موهای جدید آرام شده و در نهایت قطع می شود.

مکمل ها

محصولات دیگری که می توانند رشد موی صورت را بهبود بخشند ، مکمل های حاوی ویتامین بی بیوتین می باشند که به رشد ریش سرعت می بخشند. محصول دیگری به نام ال کارنیتین هم می تواند روی رشد موهای صورت و سر به افراد کمک کند.

تغییر سبک زندگی

با اینکه رشد مو بیشتر توسط ژنتیک تعیین می شود ، اما تغییر برخی عادت ها می تواند آن را تسریع و بهبود بخشد. برای مثال :

 • ورزش کنید تا جریان خون افزایش یابد. این امر به سلامت فولیکول های مو کمک می کند.
 • در رژیم غذایی خود ، خوراکی هایی را جای دهید که سرشار از پروتئین ، زینک ، آهن ، غلات ، میوه و سبزیجاتی باشد که پر از ویتامین آ ، بی ، سی ، دی و ای هستند.
 • هر شب بین 7 تا 8 ساعت بخوابید.

عوارض کاشت ریش

پوست در این مدت حساس است و دچار خارش می شود. در منطقه که کاشت در آن انجام شده ، اسکار تشکیل نمی شود. اما به صورت موقت پوسته پوسته خواهد شد. در صورتی که خشکی ، قرمزی ، تورم و یا التهاب پوست تا چند هفته ادامه پیدا کرد و رو به بهبودی نرفت ، حتما با پزشک خود تماس حاصل فرمایید.

هزینه کاشت در نحیه ریش در تهران

هزینه هایی که افراد باید در خصوص پیوند ریش بپردازند شامل موارد بسیار زیادی می شود و بنابراین نمی توان به راحتی تمامی آنها را تخمین زد. مواردی همچون دستمزد پزشک و هزینه های کلینیک از جمله این مواردبه شمار می روند . بهتر است هنگامی که پزشک خود را انتخاب کردید در مرحله بعدی این موضوع را از بهترین دکتر کاشت ریش تهران بپرسید و از این موضوع به خوبی آگاه شوید.

سوالات متداول در خصوص کاشت ریش

با گذشت چه زمانی پس از کاشت می توان نتایج نهایی را مشاهده کرد ؟

 • در نظر داشته باشید که به طور کلی مواردی از قبیل کاشت مو و ریش نیاز به صبر دارد و مدت زمانی نیاز است تا تعدادی از فولیکول ها بریزند و موهای جدید در ریش مجدد بروید.
 • معمولا عجله در این مورد بی معنی است و فرد باید سه ماه را برای مشاهده نتیجه صبر کند.

آیا نتیجه کاشت در ناحیه ریش دائمی است یا نیاز به ترمیم دارد؟

 • معمولا این روش تکنیکی دائمی محسوب می شود و برخلاف روش های دارویی این تکنیک دموقتی نیست. در واقع کاشت ریش نیز همانند کاشت مو است و پروسه ای تقریبا مشابه دارد.
 • تنها در نظر داشته باشید که موهای که در ریش می روید ماهیت بانک مو را حفظ می کند و همانند مو در آن ناحیه رشد می کند.

آیا این فرآیند با درد همراه است ؟

کاشت ریش با بی حسی موضعی انجام می شود و بنابراین در طول پروسه قرار نیست فرد درد احساس نماید .

معمولا چند درصد از پیوندهایی که برای ریش انجام می شوند با موفقیت روبرو است ؟

این رویکرد از جمله فرایند هایی به شمار می رود که 99 درصد با موفقیت همراه می شود. و شخص رضایت لازم را در این مورد کسب خواهد کرد.

چگونه می توان ریسک بروز اسکار را بعد ازکاشت ریش به حداقل رساند ؟

معمولا بعد از پیوند میزان بسیار کمی اسکار روی صورت باقی می ماند و معمولا در ناحیه بانک مو بسیار سخت قابل مشاهده است.

آیا ظاهر موهای ریش طبیعی به نظر می رسد ؟

به این دلیل که در کاشت ریش به طور 100 درصد از موی طبیعی شما استفاده می شود. دکتر عمق ،زاویه و مسیر هر یک از گرافت ها را با دقت کنترل می کند معمولا نتیجه ای بسیار طبیعی و خوب در انتظار شما خواهد بود.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب