مزوتراپی

مزوتراپی نوعی روش غیر جراحی به شمار می رود که از طریق تزریق ویتامین ها ، آنزیم ها و هورمون ها برای جوانسازی مجدد و رفع شل بودن پوست در عین حال حذف چربی های اضافی می باشد.علاوه بر این مزوتراپی برای موارد زیر نیز به کار برده می شود: برداشتن چربی ها در نواحی مانند شکم ، باسن ، پاها ، صورت و غیره ، کاهش دادن سلولیت ، محو کردن چین و چروک و خطوط ، سفت تر شدن پوست ، روشن کردن پیگمنت های پوستی ، درمان آلوپسی که موجب از دست دادن بسیارزیاد مو می شود. تجربه مزوتراپی بهترین مرکز زیبایی تهران نزد دکتر علیرضا منوچهری تجربه فوق العاده ای خواهد بود.

 

مزوتراپی - دکتر علیرضا منوچهری

 

فرمول استاندارد خاصی برای موادی که در مزوتراپی تزریق می شوند وجود ندارد پزشکان از تکنیک های مختلفی برای اینکار استفاده می نمایند که شامل :داروهای تجویزی مانند انتی بیوتیک ها و وازودیلاتورها ،هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین ، آنزیم هایی شامل مکمل های کلاژن و هیالورونیداز، مکمل های گیاهی و ویتامین ها و املاح معدنی می باشند.

چه امادگی هایی برای انجام مزوتراپی لازم است؟

در ابتدا باید از یک هفته پیش از پروسه از مصرف داروهایی مانند اسپرین خودداری کنید.
این داروهای مسکن می توان موجب افزایش ریسک خونریزی و تورم در حین پروسه مزوتراپی شود.

مزوتراپی چگونه انجام می شود؟

 • بی حسی در جلسات بستگی به فرد دارد و ممکن است بر روی پوست انجام شود یا نشود.
 • سوزن ها ممکن است از طریق یک تفنگ مکانیکی برای انجام تزریق های بسیار زیاد به صورت پشت سر هم انجام شوند.
 • تزریق ها ممکن است در عمق های مختلف 1 الی 4 میلیمتری درون پوست با توجه به شرایط مورد نیاز برای درمان انجام می شود.
 • این تزریق ها در لایه میانی پوست صورت می گیرد.
 • برای دست یافتن به نتیجه ای مناسب نیاز به انجام چندین جلسه مزوتراپی می باشد .ممکن است در برخی از موارد نیاز به سه الی 15 مرتبه مراجعه به پزشک وجود داشته باشد.
 • در ابتدا تزریق ها 7 الی 10 روز یکبار انجام می شود و در ادامه و در نتیجه بهبود بیشتر پوست درمان هر دو هفته یکبار یا ماهی یکبار انجام می شود.

معمولا چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام مزوتراپی صورت به شمار می روند ؟

افرادی که دچار آکنه و اسکار در پوست خود می باشند، پوست انها شل شده است ، پوست انها خسته و دهیدراته می باشد و افرادی که دچار هایپرپیگماسیون می باشند و چین و چروک و خط و خطوط در پوست خود دارند.

مزایای مزوتراپی

 • پیش از اینکه این پروسه انجام شود بهتر است که افراد متقاضی در خصوص مزایا و معایب آن اطلاعات کافی داشته باشند . می توانید در این خصوص در جلسه مشاوره با پزشک این سوالات را بپرسید یا از دیگر افرادی که با این تکنیک تحت درمان قرار گرفته اند در مورد میزان تاثیر گذاری و چگونگی انجام پروسه سخن بگویید. مهم ترین مزایای این پروسیجر کمک به هیدراته شدن پوست و رفع خشکی پوست می باشد.
 • مزوتراپی می تواند از ریزش مو جلوگیری نماید و فولیکول های مو را برای رشد مجدد تحریک نماید .
 • روش غیر جراحی می باشد و بنابراین دوره ریکاوری طولانی مدتی را ندارد.
 • هنگامی که در صورت انجام می شود پوست را روشن تر می کند.
 • چربی های اضافی را با روشی غیر تهاجمی از بین می برد.
 • با انجام مزوتراپی صورت می توانید بسیاری از مواد مورد نیاز برای صورت را تامین کنید و به روشنی پوست و محو شدن علائم پیری کمک کنید.
 • این تکنیک نسبت به تکنیک های جراحی برای از بین بردن چین و چروکها و عارضه های پیری ارزان تر است.

آیا مزوتراپی دارای ریسک های خطر و عارضه های جانبی می باشند؟

معمولا هنگامی که افراد برای فرآیند های زیبایی و درمانی به کلینیک مراجعه می نمایند سوالاتی برای آنها در این خصوص پیش می آید در جواب به این سوال باید گفت که مزوتراپی عوارض بسیار کمی را شامل می شود.که در زیر به برخی از انها اشاره می نماییم : حالت تهوع ،درد ، حساس شدن پوست ناحیه ای که در آن مزوتراپی صورت گرفته ،تورم ، قرمزی ، خارش ، راش های پوستی ، عفونت ،اسکار، کبودی و وجود جوش هایی در ناحیه تزریق

مزوتراپی برای از بین بردن چربی های اضافی

مزوتراپی روشی درمانی برای خارج کردن چربی ها ناخواسته به شمار می رود. این روش بسیار ایمن می باشد و روشی غیر تهاجمی به حساب می آید.هم چنین این روش دارای مدت زمان ریکاوری کوتاه می باشد.تکنیک مزوتراپی برای رفع چربی های اضافی یک روش جایگزین برای عمل لیپوساکشن به شمار می رود.این روش برخلاف لیپوساکشن دارای برش جراحی نمی باشد،نیازی به بیهوشی ندارد و دوره بهبودی ان بسیار کوتاه طی می شود. البته نمی تواند کم کردن خیلی سریع وزن را در لیپوساکشن با مزوتراپی مقایسه نمود زیرا این تکنیک معمولا سریع تر پاسخ می دهد.

آیا از مزوتراپی می توان برای درمان و بهبود مساله ریزش مو استفاده کرد ؟

علاوه بر درمان چین و چروکها و از بین بردن چربی های ناخواسته در نواحی بدن مزوتراپی شیوه ای برای درمان ریزش مو دراثر آلوپسی به شمار می رود. این درمان را از طریق تزریق ویتامین ها و داروهایی درون سر انجام می دهند.افرادی که از طریق مزوتراپی تصمیم به درمان ریزش مو می گیرند بعد از جلسات درمانی متوجه می شوند که عدم تعادل هورمونی درون فولیکول و در اطراف ان برطرف شده مواد مغذی به مو می رسد و گردش خون بهبود پیدا خواهد کرد.تحقیقات نشان می دهد که این تکنیک برای درمان کاهش مو موثر می باشد و بسیاری از افرادی که از این تکنیک استفاده کرده اند نتیجه ای بسیار مساعد گرفته اند.

 

مزوتراپی - دکتر منوچهری

مراحل ریکاوری در مزوتراپی به چه صورت می باشد ؟

 • در حالیکه مزوتراپی روشی غیر تهاجمی می باشد معمولا به مدت زمان طولانی مدت برای ریکاوری نیازی نمی باشد . بسیاری از افراد در مدتی کوتاه به محل کار خود بر می گردند و می توانند خیلی سریع کارهای روزانه و روتین خود را انجام دهند.
 • اما در برخی از موارد استثنائاتی وجود دارد و در این حالات افراد باید یک روز را برای رفع تورم و درد در ناحیه تزریق از محل کار خود مرخصی بگیرند.
 • در صورتی که مزوتراپی مو انجام داده اید نباید موهای خود را شست و شو دهید یا از شامپو برروی انها استفاده نمایید. شامپو و آب را به مدت 4 روز نباید استفاده کنید زیرا این موارد تاثیر منفی بر نتیجه پروسه خواهند داشت و فرآیند ریکاوری را کند خواهند کرد.
 • از سونا یا استخر به مدت 7 روز استفاده نکنید.
 • پیش از مزوتراپی و پس از آن الکل ننوشید زیرا بر تاثیرگذاری مزوتراپی اثر منفی می گذارد.
 • استفاده از کمپرس سرد تا حدود زیادی قادر به کاهش درد را هر یک ساعت یک بار به مدت 15 دقیقه برروی موضع قرار دهید.
 • از ماساژ دادن ناحیه مورد درمان قرار گرفته و انجام فعالیت هایی که نیازمند تحرک زیاد می باشند خودداری کنید.

هزینه مزوتراپی

حتما بعد از آشنایی با این متد به این فکر افتادید که بهتر است آن را امتحان کنید اما در گام اول نیاز دارید در مورد هزینه های ان بدانید . در جواب به این سوال باید به این نکته اشاره نمود که هزینه مزوتراپی به عوامل بسیاری بستگی دارد و به این سادگی نمی توان میزان هزینه ها را در این خصوص برآورد کرد زیرا تعداد جلسات مورد نیاز هرفرد با فرد دیگر متفاوت است و همچنین هزینه نواحی مختلفی که مورد درمان قرار می گیرند بسیار گوناگون می باشد به همین جهت پیدا کردن یک کلینیک زیبایی بسیار خوب و مراجعه به آن و شرکت در جلسه مشاوره می تواند تمامی این سوالات را پاسخ دهد.

سوالات متداول در خصوص مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی به چه صورت می باشد ؟

این موضوع بستگی به ناحیه ای می باشد که مورد درمان قرار می گیرد. این موضوع که چه برنامه درمانی برای هر فردی مناسب است بستگی به شخص دارد.

چه هنگامی اشخاص قادر به مشاهده تاثیرات خواهند بود ؟

این موضوع بستگی به افراد دارد. در برخی از زیباجویان بعد اتز گذشت یک جلسه تفاوت هایی به چشم می خورد در حالیکه این اتفاق در برخی از افراد بعد از گذشت 2 الی 3 جلسه روی می دهد.هیالورونیک اسید خیلی سریع قادر به نمایش دادن تغییرات پوستی می باشد.تزریق ویتامین یا املاح معدنی مدت زمان بیشتری را برای نمایان کردن تغییرات نیازمند می باشد.

آیا مزوتراپی با درد همراه می باشد ؟

سوزن هایی که برای درمان مزوتراپی استفاده تنها میزان بسیار کمی از ناراحتی را در افراد ایجاد می نمایند. در صورتی که نیاز باشد پزشک از بی حسی موضعی در این نواحی استفاده خواهد کرد.

ایا تمامی افراد قادر به استفاده از متد مزوتراپی هستند یا محدودیت هایی در این زمینه وجود دارد ؟

این تکنیک برای تمامی اشخاص مناسب نیست و افرادی که در زیر به انها اشاره می شود بهتر است از روش های جایگزین استفاده نمایند:

 1. اشخاص با آلرژی های پوستی
 2. زنان باردار
 3. افرادی که مبتلا به بیماری پوستی خاص می باشند
 4. افراد دارای التهاب پوستی شدید
 5. افرادی که به بیماری هایی نظیر هپاتیت ، دیابت ، هموفیلی و ایدز دچار هستند نمی توانند مزوتراپی انجام دهند.

از چه سنی میتوان مزوتراپی را انجام داد؟

انجام مزوتراپی از سنین بالای 18 سال در صورتی که افراد متقاضی این متد واجد شرایط باشند امکان پذیر است.

ماندگاری مزوتراپی چه مدت است ؟

نتایج از 12 الی 18 ماه ماندگار می باشند و براساس نوع پوست تعداد جلسات و شرایط آن به افراد اعلام می شود. این روش دائمی نبوده و نیاز است بعد از

مدت تعیین شده مجددا آن را انجام دهید.

آیا بعد از مزوتراپی صورت امکان آرایش کردن وجود دارد؟

معمولا از سوی پزشکان توصیه می شود که به مدت 24 ساعت بعد از مزوتراپی صورت از آرایش کردن خودداری نمایید.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب