مراقبت های بعد از کاشت ابرو

کاشت ابرو به سبب نتیجه طبیعی و دائمی که دارد ، امروزه بانوان به جای فرایندهای فیبروز و تاتو ، برای این عمل اقدام می کنند. اما آیا می دانید کسب نتیجه دلخواه به چه فاکتورهایی بستگی دارد ؟ در وهله اول که همه ما می دانیم باید به بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران مراجعه کنیم. ایشان دستورالعملی را به عنوان مراقبت های بعد از کاشت ابرو در اختیار ما می گذارد که در نتیجه گرفتن از پروسه بسیار موثر هستند. شما می توانید با رعایت نکات توصیه شده توسط دکتر علیرضا منوچهری هم دوره ریکاوری راحت تری را پشت سر بگذارید و هم به ابروهایی که همیشه می خواستید ، برسید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو - دکتر منوچهری

مراقبت های بعد از کاشت ابرو چگونه بر نتیجه نهایی تاثیر می گذارند ؟

پس از کاشت ابرو ، طبیعی است که نواحی کاشت و برداشت فولیکول های پیوندی ملتهب ، متورم و حساس شده و برای ترمیم به زمان نیاز داشته باشند. بنابراین لازم است در این مدت از پرداختن به یک سری کارها اجتناب کنید یا انجام برخی کارهای معمولی را با کمی تغییر به انجام برسانید تا نواحی ملتهب دچار آسیب نشوند.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو تمامی جوانب ، از میزان فعالیت و نحوه شست و شوی صورت بعد از کاشت گرفته تا اصلاح و رنگ کردن ابرو را شامل می شود. بدین ترتیب بدن شما تحت فشار اضافه قرار نمی گیرد و آسیبی به فولیکول های پیوندی و البته ناحیه اهدا کننده وارد نمی گردد. عدم رعایت این نکات باعث می شود که ریسک عوارض بالا برود و اثرات جانبی هم شدت پیدا کنند.

در نتیجه این مسائل ، روند ریکاوری کند شده و به طرز مطلوبی پیش نمی رود و مشخصاً نتیجه ای که انتظار دارید پدید نمی آید. بنابراین برای اینکه هزینه و وقت صرف شده بابت این پروسه بیهوده نباشد و سلامتی تان نیز در خطر نیافتد ، در دنبال کردن مراقبت ها جدی باشید.

نحوه شستن ابرو ها و صورت بعد از کاشت

در اکثر موارد ، افراد با گذشت 24 ساعت ، اجازه خواهند داشت که صورت و ابروها را شست و شو دهند اما روال شست و شو کمی با طریقه عادی فرق دارد :

در گام اول آب دمای اتاق را با استفاده از یک ظرف یا کاسه ، به آرامی بر روی صورت خود بریزید. اگر می خواهید از دوش یا شیر آب استفاده کنید ، حتما مراقب باشید که جریان آب شدت نداشته باشد. به عنوان ماده شوینده ابروها ، می توانید از شامپو بچه یا هر شوینده ملایم دیگری استفاده کند. با نوک انگشتان یا یک پارچه نرم ، با ضربه های آرام آن را بر روی ابروها پخش کنید. هرگز ابروها را مالش ندهید ؛ زیرا فولیکول های پیوندی هنوز در آن ناحیه ثابت نشده اند. اجازه دهید شوینده به مدت 3 تا 5 دقیقه بر روی موضع باقی بماند. سپس بدون فشار مستقیم آب ، شوینده را از محل پاک کنید. باز هم مراقب باشید مالشی صورت نگیرد. برای خشک کردن ابروها هم بهتر است از یک حوله نرم استفاده کنید و بدون مالش رطوبت را از ان ناحیه بگیرید.

پس از 24 ساعت اول ، به مدت 7 روز این روند را روزی دو مرتبه به انجام برسانید. پس از یک هفته اول ، می توانید صورت خود را طبق روال سابق بشویید و کمی ابروها را مالش دهید تا به جدا شدن پوسته ها و زخم های خشک شده کمک کنید. برای استحمام هم باید مراقب باشید به مدت 7 روز نباید فشار مستقیم آب بر روی سر و صورت و ابروها اعمال گردند.

کوتاه کردن ابروها بعد از کاشت

در مراقبت های بعد از کاشت ابرو ، در خصوص کوتاه و اصلاح کردن ابروهای کاشت شده نیز توضیحاتی به شما داده می شود که باید طبق ان عمل کنید. برای کاشت ابرو ، فولیکول های پیوندی عموما از پشت سر برداشته می شوند. از آنجایی که روند رشد موهای سر و موهای ابرو با یکدیگر متفاوت است ، باید کمی صبور باشید تا موها پیوند زده شده به ابرو ، با محل جدید خود سازگار شوند. اکثر موهای ابرو نهایتا رشد 1.5 سانتی متری دارند در حالیکه تارهای مو می توانند خیلی بیشتر از این حد به رشد ادامه دهند. بنابراین می تواند برای اینکه موهای پیوندی سریع تر همانند تارهای ابرو شوند ، به طور منظم و با قیچی مخصوص آن ها را کوتاه کنید. برای اصلاح ابروها با نخ یا موچین باید تا زمانی که فولیکول های جدید در آن ناحیه تشکیل شوند ، صبر کنید.

مراقبت از ابروهای کاشت شده 

  1. بخش زیادی از پوسته های ایجاد شده در محل ورود هر فولیکول ، با گذشت 3 الی 7 روز ، از پوست جدا می شوند. پس از روز هفتم می توانید با مالش آرامی باقی مانده پوسته ها را از ان ناحیه جدا کنید. اما حواستان باشد اگر مالش درد و خونریزی شد ، از این کار دست بکشید و مجدداً دو روز بعد امتحان کنید. همچنین در محل پوسته های جدا شده هاله صورتی رنگی دیده خواهد شد که بعد از چند روز الی  یک هفته پوست در آن ناحیه ترمیم می شود.
  2. بعضی از موهای پیوند زده شده ممکن است به مرور طی 2 الی 3 هفته پس از کاشت ابرو ، ریزش پیدا کنند که کاملا فرایندی طبیعی است. با گذشت 3 الی 4 ماه ، رشد مجدد آن ها شروع می شود.
  3. بعد از کاشت لازم است که محل پیوند را همیشه مرطوب نگه دارید. برای جلوگیری از خشک شدن آن ناحیه ، بعد از روز اول ، از اسپری های سالین معمولی استفاده کرده و هر 2 الی 3 ساعت بر روی ابروها اعمال کنید.
  4. برای استفاده از کمپرس سرد به منظور کاهش ورم ، نباید آن را مستقیم بر روی ابروهایتان قرار دهید بلکه می توانید آن را روی چشم و پیشانی نگهدارید.
  5. عینک های محافظتی باید تهیه کنید و حداقل در دو شب ابتدایی هنگام خواب از آن استفاده کنید تا زمانی که خواب هستید به طور ناخودآگاه ابرو هایتان را با دست مالش ندهید یا به سبب تکان خوردن بر روی بالش سایش پیدا نکنند.
  6. همچنین تا زمانی که موها به طور کامل با ناحیه پیوند سازگار نشده اند ، از خوابیدن بر روی صورت خودداری کنید. چرا گه فولیکول ها تحت فشار قرار می گیرند.
  7. در سه الی چهار هفته اول از قرارگیری در برابر تابش مستقیم آفتاب اجتناب کنید.

در دوره ریکاوری کاشت ابرو این کارها را انجام ندهید :

گاهی افراد فکر می کنند مراقبت های بعد از کاشت ابرو تنها به مواردی که باید انجام دهند مربوط می شود اما باید بدانید که اجتناب از پرداختن به یک سری امور خود نوعی مراقبت است. حال پس از کاشت طبیعی ابرو سعی کنید حداقل به مدت 2 روز اول هیچ نوشیدنی الکلی مصرف نکنید. الکل هم موجب رقیق شدن خون و خونریزی بیشتر شده و هم دهیدراته شدن بدن را به همراه دارد. همچنین اگر دکتر علیرضا منوچهری بهترین دکتر کاشت ابرو برای شما دارو مسکن تجویز نمود ، تا زمانی که این داروها را مصرف می کنید از مشروبات الکلی فاصله بگیرید زیرا این موارد می توانند با همدیگر تداخل داشته باشند.

برای آن که فولیکول های پیوندی زنده بمانند و در محل کاشت سازگار گردند باید از کشیدن سیگار و استعمال دخانیات به مدت حداقل دو هفته دوری کنید. همچنین فعالیت هایی مثل شنا و سونا را برای 2 هفته کنار بگذارید.

پس از کاشت ابرو چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟

جلسه فالو آپ

این رویکرد ، یک پروسیجر بی خطر می باشد اما باید در نظر داشته باشید که کاشت ابرو باز هم جراحی محسوب می شود و بعد از آن نیاز است تا به عنوان بخشی از مراقبت های بعد از کاشت ابرو ، برای مشاوره به مطب مراجعه نمایید. درست بعد از کاشته شدن ابروها ، می توانید از پزشک خود برای ویزیت بعدی وقت بگیرید. در این جلسه ، اقدامات خاصی صورت می پذیرد که در ادامه به آن ها اشاره کرده ایم :

دکتر مناطقی که کاشت در آن ها انجام شده را مورد ارزیابی  قرار می دهد تا وضع خونریزی را بررسی کرده و در صورت لزوم ، پانسمان را تعویض می نماید. همچنین نکاتی را در مورد مراقبت های بعد از این پروسیجر برای مراجعه کننده خود توضیح خواهد داد تا از موفقیت پروسیجر اطمینان حاصل نماید.

همانطور که اطلاع دارید یکی از مهم ترین بخش های این رویه ، این است که به صورت دقیق به توصیه ها و راهنمایی های بهترین دکتر کاشت ابرو در تهران ، دکتر علیرضا منوچهری گوش کنید و آن ها را رعایت نمایید. چون شرایط افراد با یکدیگر متفاوت است ، به همین دلیل این راهنمایی ها نیز شخصی می باشند و برای همه صدق نمی کنند.

به یاد داشته باشید ، این پروسه به زمان نیاز دارد

درست مثل کاشت مو ، نتیجه کاشت ابرو نیز به سرعت قابل مشاهده نیست ؛ بنابراین برای دیدن نتیجه اولیه باید صبور باشید. با اینکه دوره ریکاوری سریع می گذرد ، اما باز هم حدود سه ماه زمان نیاز است تا ابروهای جدید رشد کنند. می توان بهترین نتیجه و رشد نهایی را در پایان سال اول مشاهده کرد. در طول این دوازده ماه می توانید به منظور انجام مراقبت های بعد از کاشت ابرو همیشه با پزشک خود تماس گرفته و از ایشان راهنمایی بخواهید.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب