لیفت صورت

لیفت صورت به معنای کشیدن پوست و در واقع رفع افتادگی و شلی پوست می باشد. این عمل زیبایی با روش های مختلفی از جمله لیفت با نخ و جراحی انجام می پذیرد. عمل لیفت صورت فارغ از تکنیک انجام آن (تهاجمی و غیرتهاجمی)، آثار پیری را از چهره شما زدوده و بار دیگر شادابی و جوانی را به صورت تان باز می گرداند. مرکز زیبایی دکتر منوچهری در تهران از پیشتازان در حوزه اعمال زیبایی به شمار می رود، اگر علاقمند به انجام عمل لیفت با نخ یا لیفت صورت با جراحی می باشید و به دنبال یک جای معتبر و خوش آوازه هستید، پیشنهاد ما به شما بهترین مرکز زیبای و کاشت مو تهران نزد دکتر علیرضا منوچهری  می باشد.به طور کلی با بالا رفتن سن، عوامل وراثتی، مصرف دخانیات و الکل و حتی قرارگیری زیاد در معرض تابش نور آفتاب؛ پوست به تدریج استحکام و قوام خود را از دست داده، دچار چین و چروک شده و حالتی شل و افتاده پیدا می کند.در لیفتینگ صورت با نخ یا جراحی، چربی ها و پوست اضافی صورت و گردن با بهره وری از متدهای مختلفی برداشته می شوند و بدین ترتیب خطوط و چروک های پوستی صورت مرتفع شده و با افزایش کیفیت پوست و پیدایش خط فک، چهره ساختار بهتری یافته و جوان تر به نظر خواهید رسید.
لازم به ذکر است که در برخی موارد برای بهتر کردن نتیجه لیفت پوست، بنا به صلاحدید جراح متخصص ممکن است انجام اعمال جراحی زیبایی دیگری نظیر لیفت ابرو، جراحی پلک، لیپوساکشن گردن و تزریق چربی نیز به صورت همزمان با عمل لیفت صورت ضرورت یابد.

قبل و بعد از عمل لیفت صورت

میزان اثربخشی عمل زیبایی لیفت صورت، بر اساس مشخصه های ظاهری افراد و تکنیک انتخابی (لیفت با نخ یا لیفت با جراحی) در هر فردی می تواند با دیگری متفاوت باشد؛ لذا جهت ارزیابی این که آیا کاندید مناسبی برای لیفتینگ صورت هستید یا خیر و نیز برآورد نتیجه احتمالی، حتما می بایست در جلسه مشاوره قبل از عمل شرکت کنید؛ در این جلسه پزشک متخصص پس از آنالیز مولفه های چهره تان شما را از تاثیرات و عواقب این جراحی آگاه خواهد ساخت.پزشک در جلسه مشاوره توضیحاتی پیرامون روند جراحی و بهترین روش برای انجام عمل لیفت که مناسب شرایط شما باشد ارائه می دهند و شما را در تصمیم گیری صحیح به نحو احسن یاری می کنند.
برای مشاهده نمونه کارهای عمل لیفت صورت انجام شده توسط دکتر مورد نظرتان به صفحه وبسایت ایشان سر بزنید و در بخش گالری تصاویر سایت و نیز صفحه اینستاگرام، عکس قبل و بعد عمل بیماران را ببینید و با نتایج این عمل آشنا شوید.

سن مناسب برای لیفت صورت

مناسب ترین و بهترین زمان برای لیفتینگ صورت، بازه سنی 40 تا 60 می باشد؛ چرا که تا قبل از پنجاه سالگی عمدتا افتادگی پوست وجود ندارد.
معمولا بعد از 40 سالگی پوست چربی خود را از دست می دهد و به مرور دچار افتادگی می شود و بدین ترتیب نیاز به عمل لیفت صورت ضرورت می یابد.

چه افرادی شرایط لازم برای انجام عمل لیفت صورت را دارند؟

به طور کلی عمل کشیدن پوست صورت چنانچه به یک جراح حاذق واگذار گردد، عمل حساسی به شمار نخواهد رفت؛ اگرچه افراد به منظور انجام این عمل زیبایی باید از شرایط لازم برخوردار باشند؛ چرا که انجام عمل لیفت برای همه افراد با هر وضعیت و شرایط پوستی مناسب نمی باشد.
در ذیل به فاکتورهای لازم برای انجام عمل لیفت صورت اشاره شده است:
ساختار پوست باید آمادگی لازم را برای عمل داشته و از کیفیت مناسب برخوردار باشد.
پوست هنوز انعطاف خود را به طور کامل از دست نداده و کشش کافی جهت انجام عمل را داشته باشد.
چین و چروک و سلول های مرده در پوست به وضوح قابل مشاهده باشند.
نتیجه آزمایشات قبل از عمل که توسط جراح درخواست می شوند، مبین ممنوعیت عمل نباشد.

لیفت صورت با نخ

 • لیفت صورت با نخ در حقیقت روشی غیرتهاجمی است که در راستای کشیدن پوست مورد استفاده قرار می گیرد؛ در مواردی که افتادگی پوست جزئی بوده و چین و چروک ها محدود باشند، جراح انجام جراحی را ضروری ندانسته و در این قبیل موارد غالبا از روش لیفت با نخ برای رفع افتادگی پوست و کشیدن آن استفاده می کند.
 • این روش نیز مانند روش جراحی، سبب جوان تر به نظر رسیدن چهره شما می شود و چروک های پوستی تان را برطرف می سازد؛ با این تفاوت که در تکنیک لیفت با نخ نتیجه به دست آمده ماندگاری زیادی ندارد تا جایی که عموما طی 3 تا 5 سال و به تدریج نتیجه حاصله رنگ می بازد؛ اما در روش جراحی، نتیجه کسب شده طول عمر بیشتری داشته و معمولا 10 تا 15 سال باقی می ماند.
 • در تکنیک غیرجراحی لیفت با نخ، نخ مخصوص لیفت معمولا نخ سیلوئت به صورت زیر جلدی در زیر پوست قرار داده می شوند و بدین ترتیب نواحی مورد نظر را بالاکشیده و افتادگی آن را از بین می برند. (البته نخ های مختلفی بدین منظور موجودند که پزشک بر اساس صلاحدید خود مناسب ترین نوع را بر می گزیند.)
  توجه داشته باشید که تکنیک لیفت صورت با نخ، غالبا بر روی ناحیه میانی و تحتانی صورت؛ بعنی گردن و غبغب تاثیرگذار است.ناگفته نماند که عمل لیفت با نخ نیز همانند کلیه اعمال زیبایی در صورتی که توسط بهترین متخصصان این حوزه انجام پذیرد به نتایجی ایده آل ختم خواهد شد.از این رو توصیه می کنیم بهترین دکتر برای لیفت با نخ را برگزینید تا علاوه بر کسب نتایج رضایت بخش از بروز عوارض گاها جبران ناپذیر نیز ممانعت به عمل آورید.

نحوه انجام عمل لیفت صورت با نخ

این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می پذیرد، پس از بی حس کردن ناحیه مورد نظر پزشک یک سوزن ظریف که نخ شده را به سطح زیرین پوست وارد می سازد. بعد از آن که نخ ها در نقاط مورد نظر پوست قرار داده شدند، شروع به کلاژن سازی و ایجاد بافت جدید در اطراف خود کرده و به مرور زمان سبب سفت و کشیده شدن پوست خواهند شد.

آیا لیفت صورت با نخ عوارض دارد؟

در پاره ای موارد لیفت با نخ سبب بروز عوارض احتمالی از قبیل عفونت در موضع عمل، ورم و کبودی، عدم تقارن و غیره می گردد؛ این پیامدها عمدتا طی شبانه روز اول یا نهایتا تا 48 ساعت اول بعد از عمل پدیدار شده و اغلب سریعا رفع می شوند؛ البته در برخی افراد ممکن است تا 7 روز نیز طول بکشند.

لیفت صورت با جراحی

جراحی لیفت صورت یا عمل ریتیدکتومی در واقع نوعی جراحی پلاستیک زیبایی محسوب می شود و یکی از روش های کشیدن پوست است که به رفع علائم پیری منتج شده و رویای بازگشت دوباره جوانی به چهره را تحقق می بخشد.
در مواردی که افتادگی پوست وسیع بوده، چربی اضافی موجود در زیر پوست بیش از حد بوده و چروک های پوستی از عمق زیادی برخوردار باشند؛ دیگر روش لیفت صورت با نخ پاسخگو نبوده و حتما باید از روش تهاجمی جراحی ریتیدکتومی برای جوانسازی پوست استفاده شود.

جراحی لیفتینگ چقدر طول می کشد؟

مدت زمان انجام این عمل زیبایی، بسته با شدت افتادگی پوست و وسعت ناحیه مورد نظر که قرار است افتادگی آن مرتفع شده و بالا کشیده شود وابسته است و اغلب تا 6 ساعت به طول انجام می انجامد.

نحوه انجام جراحی لیفتینگ صورت

شایان ذکر است که جراحی لیفت صورت تحت بیهوشی عمومی انجام شده و طی آن، برش هایی در نقاط خاصی از صورت که به وضوح قابل رویت نباشند مثل نواحی فوقانی پیشانی، بخش زیرین فک و چانه و پشت گوش ها زده می شود.
پزشک متخصص در عمل لیفتینگ پس از ایجاد برش های لازم و برداشتن سلول های مرده و چربی و پوست اضافی صورت، اقدام به کشیدن پوست نموده و پس از قرار دادن پوست در موقعیت صحیح، اقدام به زدن بخیه می نمایند.
بهتر است بدانید که برش های ایجاد شده در ناحیه فوقانی پیشانی، در داخل خط مو زده می شوند؛ لذا هرگز قابل مشاهده نبوده و به خوبی با موهای شما پوشش داده می شوند.

عوارض جراحی لیفتینگ صورت

عمل لیفت صورت با جراحی نیز همانند تمامی اعمال جراحی درمانی و زیبایی ممکن است عوارضی در پی داشته باشد؛ از جمله این عوارض می توان به خونریزی و عفونت در موضع جراحی و نیز تورم و حساسیت در محل جراحی شده اشاره داشت.
البته باید خاطر نشان شد که در صورت انتخاب صحیح جراح و رعایت صحیح و اصولی مراقبت های بعد از عمل، احتمال بروز این عوارض به میزان چشمگیری کاهش یافته و حتی در برخی موارد ممکن است اصلا رخ ندهد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت و کشیدن پوست

 • در پی استفاده از داروی بی حسی در لیفت با نخ و داروی بیهوشی در لیفت با جراحی، برخی افراد تا چند ساعت پس از عمل احساس حالت تهوع خواهند داشت؛ در چنین شرایطی با مشورت پزشک می توانید از داروهای تجویز شده توسط ایشان استفاده کنید.
 • بالا نگاه داشتن سر از جمله دستورالعمل های مراقبتی پس از عمل لیفت پوست محسوب می شود و افراد باید حداقل به مدت 5 روز الی یک هفته از پایین انداختن سر خودداری نموده و سر خود را در زاویه 45 درجه قرار دهند.
 • تورم و کبودی از دیگر عوارض جانبی و بدیهی عمل لیفت به حساب می آید، استفاده از کمپرس یخ طی 5-4 روز اول و هر بار به مدت نیم ساعت روی نواحی ای که کشیدگی پوست در آن ها انجام گرفته می تواند در کاهش و کبودی و ورم تاثیر قابل توجهی داشته باشد. (ورم و کبودی پدید آمده، غالبا تا 2 هفته بعد از عمل برطرف می شوند)
 • کشیدن پوست و تحت فشار قرار دادن آن، تا 2 الی 3 هفته بعد از عمل لیفت ممنوع می باشد.
 • افراد بعد از عمل لیفت باید تا 48 ساعت از حرکات مختلف بر روی اجزای صورت بپرهیزید.
 • تا 48 ساعت پس از عمل مصرف کرم ها و ابزار آرایشی ممنوع خواهد بود.
 • تا 3 هفته باید از ماساژ و کشیدن پوست خودداری کنید.
 • یک هفته تا 10 روز بعد از عمل، فقط مایعات و غذای نرم میل کنید و نوشیدنی ها را تنها با نی بنوشید.
 • در رابطه با بخیه ها توجه نمایید که در صورت جذبی بودن بخیه ها نیازی به کشیدن آن ها وجود نداشته و چنانچه از بخیه های غیرقابل جذب استفاده شده باشد، بعد از گذشت یک هفته از عمل می بایست جهت کشیدن آن ها به پزشک معالج تان مراجعه فرمایید. در خصوص به جا ماندن محل برش جراحی نیز باید متذکر شد که جای برش تدریجا کمرنگ شده و عموما بعد از چند ماه نزدیک به رنگ پوست خواهد شد.

هزینه لیفت صورت

اگر شما هم خواستار انجام عمل لیفت صورت هستید و می خواهید از هزینه های آن آگاه شوید؛ بهتر است بدانید از آن جا که پارامترهای مختلفی همچون هزینه آزمایشات قبل از عمل، روش انجام عمل، میزان گستردگی و پیچیدگی عمل و غیره در تعیین هزینه نهایی اعمال زیبایی دخیل هستند، هرگز نمی توان قیمت ثابتی برای آن ها معین نمود.
لذا جهت کسب اطلاعات کافی و دریافت راهنمایی لازم در این زمینه باید حضورا به مطب پزشک مورد نظرتان مراجعه کنید.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب