جراحی پلک

جراحی پلک نوعی از جراحی های زیبایی تلقی می شود که از آن برای درمان افتادگی پلک استفاده می کنند. در حین این پروسیجر جراح مقادیری از پوست ، ماهیچه و مقادیری چربی که باعث افتادگی در ناحیه اطراف چشم شده است را برمی دارد. بلفاروپلاستی یکی از عمل های زیبایی به شمار می رود که تاثیر بسیار خوبی بر چهره افراد می گذارد و دوره ریکاوری ان معمولا کوتاه مدت می باشد. برای انجام عمل پلک می توانید به بهترین مرکز زیبایی در تهران نزد دکتر علیرضا منوچهری مراجعه کنید.

 

جراحی پلک - دکتر منوچهری

جراحی پلک با استفاده از لیزر چگونه است؟

انجام عمل پلک ها با استفاده از لیزر ، روشی غیر تهاجمی و بسیار کاربردی بوده ، که با کمک امواج لیزر ، چربی های اضافه ، مایعات در اطرف چشم و پلک با برشی بسیار ظریف و کوچک از بین می روند. این پروسه دارای مزیت های فراوانی از جمله عدم نیاز به ایجاد برش و استفاده از بخیه زدن محل تحت درمان می باشد ، که بسیار برای بیماران خوش آیند است.

 لیزر چه کاربرد هایی در عمل پلک دارد؟

 1. بهبود دید با جراحی پلک توسط لیزر
 2. کشیده تر شدن و درشت شدن چشم ها
 3. از بین برنده پوست شل و اضافی در پلک ها
 4. رفع هرگونه چین و چروک در اطراف چشم ها
 5. افزایش اعتماد بنفس و زیباتر شدن چهره افراد

 

جراحی پلک + دکتر منوچهری

 

کاندیدای مناسب برای جراحی پلک

 • شرایط سنی برای جراحی معمولا 30 و بالاتر است.
 • بیمارانی که دارای تیروئید کم کار یا پر کار هستند نمی توانند تحت عمل پلک قرار بگیرند.
 • بلفاروپلاستی خود به خود موجب بهبود چهره افراد و بالاتر بردن اعتماد به نفس در انان خواهد شد.
 • ابتلا به فشار خون بالا یا دیابت نیز از جمله بیماری هایی می باشد که بیماران ان قادر به انجام جراحی پلک نیستند.
 • اشخاصی که تصمیم به این جراحی دارند نباید به بیماری های چشمی مانند گلوکوما ، خشکی چشم یا مواردی از این دست دچار باشند.
 • افرادی که تصمیم به انجام عمل پلک دارند باید دیدی واقع گرایانه داشته باشند و توقعاتی عجیب و غریب از نتیجه نهایی جراحی نداشته باشند.
 • افراد زیادی ممکن است برای انجام این جراحی علاقه مند باشند اما مساله ای که وجود دارد این است که در صورتی که احساس می کنید نیاز به این جراحی دارید پیش از هر کار دیگری باید توسط دکتر منوچهری بهترین جراح پلک تهران مورد معاینه قرار بگیرید تا این مساله که واجد شرایط جراحی می باشید مورد بررسی قرار بگیرد.

پروسه جراحی پلک

آمادگی برای بلفاروپلاستی

پیش از هرکاری در قدم نخست انتخاب یک جراح پلک خوب در تهران که در زمینه جراحی پلک توانایی لازم را داشته باشد و قادر باشد اینکار را بسیار دقیق و خوب انجام دهد بسیار ضروری می باشد برای اینکار می توانید از طریق پرس و جو از اطرافیانی که این جراحی را انجام داده اند و جست و جو در اینترنت اقدام نمایید .بعد از انتخاب جراح به جلسه مشاوره ای خواهید رفت که در ان در خصوص مواردی که در زیر به ان اشاره می شود به گفت و گو می نشینید.

گفت و گو با پزشک در خصوص سوابق پزشکی :

جراح سوالاتی را در خصوص جراحی های پیشین یا بیماری های چشمی که ممکن است به ان دچار شده باشید ، آلرژی ها و مشکلات تیروئید یا دیابت مطرح خواهد کرد و همچنین پزشک در خصوص داروها و مکمل هایی که می بایست پیش از عمل پلک مصرف ان را قطع نمایید و در نهایت قطع مصرف الکل و سیگار دستورالعمل هایی را ارائه می دهد.

انتظارات شما :

توضیحات صادقانه در خصوص انتظارات از نتیجه امری بسیار ضروری می باشد که باید در مورد آن با پزشک به گفت و گو بنشینید در این حین در خصوص مزایا ، عوارض و مراقبت های دوره بعد از جراحی پلک نیز هر سوالی دارید بپرسید. در جلسه مشاوره اتفاقتی دیگر نیز می افتد که به اختصار آنرا توضیح خواهیم داد : جراح نوعی تست فیزیکی را برروی چشم ،غدد اشکی و دور و اطراف پلک انجام می دهد علاوه بر این وضعیت بینایی شما توسط پزشک خوب در تهران ارزیابی می شود و در نهایت از پلک ها از زوایای گوناگون عکس گرفته می شود که از طریق آن می توان نتیجه نهایی را بلافاصله بعد از جراحی و بعد از سپری شدن دوره ریکاوری مقایسه کرد. در جلسه مشاوره پزشک از شما درخواست می کند که برای روز جراحی با شخصی هماهنگ کنید تا به همراه شما تا کلینیک بیاید و بعد از جراحی شما را تا منزل همراهی کرده و در صورت نیاز شب را از شما مراقبت کند.
در نظر داشته باشید که بلفاروپلاستی ممکن است از دو جنبه زیبایی و درمانی برای افراد انجام شود زیرا گاهی اوقات افتادگی پلک موجب ایجاد اختلال در بینایی خواهد شد.

✔ جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا از نمونه کارهای بسیار فوق العاده دکتر علیرضا منوچهری

 

 

عمل بلفاروپلاستی

 • برای شروع ناحیه ای که قرار است مورد جراحی قرار بگیرد توسط پزشک بی حس می شود تا به هنگام جراحی چیزی احساس نکنید.
 • در صورتی که قرار باشد جراحی برروی هر دو پلک انجام شود ابتدا پلک بالا را مورد جراحی قرار می دهند و در ابتدا جراح با انجام برشی کوچک و خارج کردن چربی اضافی که می تواند شامل مایهیچه ها و مقادیری چربی باشد و در نهایت بخیه انجام می شود.
 • جراحی پلک پایینی شامل خارج کردن مقادیری چربی که می باشد که در زیر چشم جمع شده است و برداشتن مقادیری پوست است و در نهایت بعد از اعمال تغییرات مورد نظر این جراحی نیز به پایان می رسد.

مراحل انجام عمل بلفاروپلاستی با استفاده از لیزر

پزشک جراح از این تکنیک درمانی به منظور کاهش عوارض جانبی همچون خونریزی ، تورم و کبودی و کاهش طول درمان افراد نیز بهره می برد. در واقع می توان گفت عمل پلک با لیزر یکی از گزینه های بسیار پر طرفدار جهت انجام یک عمل زیبایی کم خطر با نتیجه ای بسیار خوش آیند و مطلوب می باشد که در ادامه با چگونگی بکارگیری از آن آشنا می شویم. در ابتدا پزشک برای آغاز این عمل از بی حس های موضعی جهت جلوگیری از احساس درد شدید در افراد استفاده می کند. سپس نواحی مورد نیاز و مشخص شده با بکارگیری از لیز تحت درمان قرار می گیرد. به هنگام درمان هر آنچه چربی و پوست اضافی وجود داشته باشد ، پزشک با استفاده از لیز آن ها را به طور کلی از بین می برد. در انتها و پس از اعمال تغییرات زخم ها و برش های بسیار ضعیف با بخیه لیزری بسته می شوند.

ریسک های ناشی از بلفاروپلاستی

علاوه بر تمامی نکاتی که در مورد این جراحی بیان نمودیم مانند هر عمل دیگری ممکن است خطراتی مانند خونریزی ، تورم ، کبودی و عفونت ممکن است در مورد جراحی پلک نیز اتفاق بیافتد. دیگر عوارض مانند : تاری دید ، خشکی چشم ، ناتوانی در بستن چشم ها ، آسیب رسیدن به ماهیچه ها و اسکار می باشند که بهتر است در صورت مشاهده هرکدام از مواردی که گفته شد خیلی سریع و بدون معطلی به یک دکتر عمل پلک خوب در تهران مراجعه نمایید .

عفونت و خونریزی : زمانی که فرد به توصیه های پزشک عمل نکرده و مراقبت های بعد از جراحی پلک را به خوبی انجام ندهد ، امکان دارد زخم ها عفونت کنند. انجام ورزش ها و فعالیت های شدید ، استعمال دخانیات ، لمس کردن محل برش ها از عواملی هستند که باعث بروز چنین مشکلی خواهند شد.

قادر نبودن در بستن چشم ها : در برخی موارد ، هنگام برداشتن پوست اضافی بیش از حد صورت می پذیرد و همین مورد دلیلی بر ناتوانی شخص در بستن پلک ها می باشد. خشکی چشم و سوزش آن از پیامدهای این عارضه می باشد و امکان دارد برای برطرف کردن آن نیاز به انجام یک جراحی ترمیمی باشد. البته توجه داشته باشید در مواردی این مشکل به علت ورم پشت پلک رخ می دهد. در این صورت جای نگرانی نیست چون تورم بعد از مدتی خود به خود رفع می شود.

نمایان شدن جای زخم : همانطور که پیش تر ذکر کردیم ، برش های ایجاد شده در عمل پلک معمولا در چین های طبیعی چشم قرار می گیرند تا پس از بهبودی ، اثری از آن ها نمایان نباشد. البته که احتمال دارد همیشه دوره نقاهت به خوبی پیش نرود و یا به دلیل عدم مهارت دکتر ، بافت اسکار تشکیل شده و در میدان دید قرار گیرد.

تغییر یافتن رنگ پوست : کبودی ، از عارضه های طبیعی جراحی پلک است و به تدریج برطرف خواهد شد. اما رعایت نکردن مراقبت ها و قرار گرفتن در مقابل اشعه های UV خورشید می تواند باعث به وجود آمدن لکه های دائمی روی پوست شود. در مدت زمان ریکاوری تا جای ممکن از خانه خارج نشوید و یا از عینک های آفتابی کمک بگیرید.

باز شدن زخم ها : فاکتورهای ریسکی که پس از جراحی موجب باز شدن بخیه ها می شوند شامل عفونت ، تکان خوردن در خواب و حتی ضربه های کوچک می شود. برای کاهش این ریسک باید نوع بخیه و محل جایگذاری آن مناسب باشد. در جراحی پلک بالا ، استفاده از بخیه های جذبی میزان رضایت کمتری را با خود به همراه داشته است. احتمال اینکه بافت پوست به این بخیه ها واکنش نشان دهد و یا اینکه باز شوند ، بالا می باشد. برش هایی که به وسیله لیزر ایجاد می شوند به هفت تا هشت روز زمان نیاز دارند تا جوش بخورند ، به همین دلیل پس از این مدت باید کشیده شوند.
برشی که در روش ترانس کونژ ایجاد می شوند نیازی به بخیه ندارد ، زیرا ضرر آن ها بیشتر از مزیت آن می باشد. زمانی که عمل پلک پایین انجام شده باشد ، از مراجعه کننده درخواست می شود تا روی این ناحیه فشار نیاورده و روی آن نخوابد تا زخم ها باز نشوند. در صورتی که ناحیه کوچکی از زخم باز شد ، می توان آن را با استفاده از پماد یا آنتی بیوتیک موضعی درمان کرد ؛ اما در صورتی که پارگی به صورت کلی اتفاق افتاده باشد باید آن را طی یک پروسه جدا اصلاح نمود. این امر از افتادگی پلک پایین و ایجاد اسکار جلوگیری می کند.

اصلاح بیش از حد پلک بالا : زمانی که پوست و چربی بیش از اندازه برداشته شود ، اسکار ایجاد شده و چسبندگی رخ دهد ، ناهنجاری های زیبایی و عملکردی رخ می دهند. فاکتورهای ریسک برای این عارضه ، شامل ترومایی که قبل تر رخ داده باشد ، وجود بیماری های پوستی که به سفت شدن و کشیدگی پوست منجر می گردند و همچنین بیماری گریو می شوند. علامت گذاری و اندازه گیری قبل از جراحی پلک کلید جلوگیری از این معضل می باشند.

عارضه های شدیدتری نیز بعد از این پروسه رخ می دهند ؛ هرچند احتمال وقوع آن ها پایین است. تنگی نفس ، خونریزی شدید ، دوبینی و مشکلات دیداری ، درد زیاد ، بالا رفتن ضربان قلب و درد در ناحیه قفسه سینه از این دست عارضه ها می باشند.

 

جراحی پلک + دکتر علیرضا منوچهری

 

ریکاوری جراحی پلک

 • به مدت 10 روز پس از جراحی موهای خود را دکلره یا فر نکنید.
 • از حرکات ورزشی کششی مانند ایروبیک به مدت یک هفته خودداری کنید.
 • از عینک آفتابی تیره برای محافظت پلک ها در مقابل نورخورشید استفاده کنید.
 • تا مدت دوهفته لنزهای چشمی را کنار بگذارید و در این مدت از عینک به جای لنز استفاده کنید.
 • سعی کنید هنگام ریختن قطره های چشمی چشم خود را نکشید و فشاری به ان وارد نکنید.
 • در محیط های مرطوب که امکان عفونت برای پلک ها وجود دارد مانند استخر ، جکوزی و سونا بخار حضور پیدا نکنید.
 • در دوره مراقبت های بعد از عمل پلک نیاز است که به مدت چند روز پس از جراحی استراحت کنید .به هنگام خوابیدن حتما به کمک چند بالشت سر خود را بالاتر نگه دارید.
 • درد و تورم نیز بعد از جراحی کاملا طبیعی می باشد و عارضه ای معمول محسوب می شود که با مصرف مسکن و کمپرس سرد خیلی زود برطرف می شود .
 • ممکن است تا یک الی دوروز تاری دید و حساسیت به نور را تجربه کنید که کاملا طبیعی است ولی در صورتی که بیش از این زمان به طول انجامید با پزشک تماس بگیرید.
 • نیازی به پوشاندن چشم ها در زمان ریکاوری وجود ندارد اما بعد از جراحی با گاز استریل برروی زخم به خانه باز می گردید باید این ناحیه را به ارامی شست و شو دهید و آنرا تمیز نگه دارید تا زمانی که به پزشک خوب و ماهر در تهران مراجعه می کنید و بخیه ها را می کشید.
 • رژیم غذایی بسیار سالم و سرشار از ویتامین ها را بعد از جراحی در نظر بگیرید آب فراوان بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید و از مصرف غذاهای مضر مانند سرخ کردنی ها یا نمک تا مدتی پس از جراحی اجتناب کنید.

نتایج جراحی پلک

بسیاری از افراد از نتایج بلفاروپلاستی رضایت دارند و نتیجه ای که از عمل داشتند را در نهایت به دست خواهند آورد . از جمله نتایج مطلوب حاصل از این جراحی می توان به رضایت در زمینه بالاتر رفتن اعتماد به نفس ، جوانتر به نظر رسیدن چهره و از بین رفتن و محو شدن جای اسکار مدتی پس از جراحی می باشد.گاهی ممکن است که فرد برای از بین بردن چین و چروک ها در نواحی دیگر چهره خود از لیفت صورت به طور همزمان با عمل پلک بهره ببرد. این موضوع را فراموش نکنید که عمل پلک قادر به از بین بردن سیاهی دور و زیر چشم نیست و راهکارهای درمانی دیگری را باید در این جهت به کار ببرید.

✔ جراحی پلک پایین یکی از نمونه کارهای فوق العاده دکتر منوچهری در تهران

 

 

هزینه جراحی بلفارو پلاستی

این موضوع بستگی به فاکتورهای بسیاری از جمله دستمزد جراح پلک هزینه های کلینیک داروهای مورد نیاز دارد . در جلسه مشاوره می توانید از بهترین پزشک در تهران در این خصوص سوال کنید. بیمه هزینه های زیبایی را پوشش نمی دهد اما در صورتی که جراحی پلک را با هدف درمانی انجام می دهید حتما از نمایندگی بیمه خود در این خصوص سوال کنید.

بلفاروپلاستی پلک بالا

این عمل در طی سال های اخیر از یک پروسیجر کاهش حجم به یک رویکرد متعادل تر برای حفظ حجم آن تبدیل شده است. صرف نظر از تکنیک استفاده شده، باید به نکاتی توجه داشت که در ادامه به آن پرداخته ایم:

 1. آیا چین پلک بیمار قابل مشاهده است و جا به جا نشده است؟ در این صورت در عمل پلک به جای ایجاد یک خط، برش باید در این چین ایجاد شود. هرچند در بیمارانی که خط اصلی بیش از اندازه بالا باشد، این شکاف مقداری پایین تر ایجاد می شود.
 2. نیاز است که چربی تخلیه یا توزیع شود و یا با گرافت بهبود یابد؟ اگر گرافت لازم باشد، تصمیم نهایی بسته به اینکه این امر همزمان و یا طی چند مرحله صورت می پذیرد گرفته می شود.

تکنیک Open Sky

این روش با بریدن بخشی از پوست، ماهیچه حلقوی چشم و سپتوم مداری انجام می شود تا پدهای چربی نمایان شود. این برش زمانی ایجاد می شود که دم ابروی بیمار به صورتی دستی بالا رفته باشد تا پزشک قادر باشد بیشترین میزان پوست را بدون تا خوردگی جدا کند. سپس فشار آرامی به پلک وارد می شود تا چربی بیرون بزند. این چربی یا به طور کامل برداشته می شود و یا در امتداد شیار این عضو توزیع می شود. در مرحله پایانی نیز برش ها توسط بخیه های جذبی و غیر جذبی بسته می شوند.

جراحی پلک پایین

دو رویکرد برای جوان سازی پلک پایین وجود دارد. بلفاروپلاستی ترانس کونژ (transconjunctival) و باله پوستی- عضله ای. مهم ترین تفاوت این دو روش در این است که در تکنیک ترانس کونژ ماهیچه حلقوی چشم و سپتوم مداری دستکاری نمی شوند. به همین دلیل برش تنها روی لایه پوست جلویی ایجاد می شود. از طرف دیگر تکنیک فلپ پوستی عضله ای روی سفت کردن و تحرک عضله حلقوی چشم تمرکز دارد.

علامت گذاری پوست در جراحی پلک

یکی از حیاتی ترین اقدامات در این عمل ، شاید علامت گذاری پوست پلک باشد. این امر باید با دقت و صبوری زیادی صورت پذیرد ، به همین خاطر اهمیت انتخاب یک جراح پلک خوب خود را نشان می دهد. البته این رویکرد باید قبل از تزریق داروی بی حسی انجام شود ، زیرا با بی حس شدن ، امکان دفرمه شدن عضلات و بافت ها وجود دارد.

در مرحله اول ارتفاع چین هر دو پلک اندازه گیری شده و سپس با هم مقایسه می شوند. اگر این ارتفاع و در تطابق با جنسیت فرد بود ، روند علامت زدن آغاز خواهد شد. در مردان این ارتفاع بین 8 تا 11 میلی متر و در بانوان ، 6 تا 8 میلی متر می باشد.

اگر افتادگی یا پتوز پلک ها بالا باشد ، این ارتفاع تا 20 میلی متر نیز افزایش خواهد یافت ؛ در نظر داشته باشید ایجاد برش روی این پلک ها که بالا رفته ان ، ظاهری مصنوعی را ایجاد می کند و نتیجه دلخواه و مناسبی را به ارمغان نخواهند آورد. در صورت وجود داشتن تقارن در پلک ها ، مقایسه در دو طرف صورت انجام خواهد شد تا در نهایت علامت گذاری صورت پذیرد.

تکنیک پینچ : در این متد ، برای جراحی پلک از سه نقطه راهنمایی گرفته می شود. این نقاط در امتداد بینی ، وسط و کناره آن زده می شوند. میزان پوستی که نیاز است تا برداشته شود با این سه نقطه مشخص خواهد شد. همانطور که می دانید در صورتی که پوست بیشتر از حد لازم بریده شود ، بستن چشم با مشکل مواجه خواهد شد. البته باید این نکته را نیز ذکر کرد که مقدار پوست حذف شده ، بسته به تشخیص پزشک و حتی سلیقه بیمار تغییر می کند و نمی توان برای همه یک نسخه پیچید.

بلفاروپلاستی بدون جراحی

اگر به هر دلیلی نمی خواهید برای بهبود ظاهر پلک زیر تیغ جراحی قرار بگیرید، روش های جایگزینی برای جراحی پلک وجود دارند که می توانید از آن ها بهره بگیرید. در ادامه مقاله برخی از این موارد را توضیح داده ایم.

فیلرهای درمال : محلول های قابل تزریقی هستند که داخل چروک را پر می کنند. این متد در چند دقیقه انجام می پذیرد و نیازی به دوره نقاهت ندارد. اما توجه داشته باشید امکان دارد عوارض خفیفی مثل قرمزی را تجربه کنید.

بوتاکس : از این ماده برای نرم کردن خطوط و چروکی که زیر عضلات قرار دارند استفاده می شود. این روش نسبت به فیلر درمال سریع تر است، اما نیاز است هر 4 تا 6 ماه دوباره این روند را از سر بگیرید تا به نتیجه دلخواه برسید. عوارض جانبی این تکنیک سردرد، بی حسی و مشکل در قورت دادن می باشد.

درمان با فرکانس های رادیویی : اولتراپی یکی از روش هایی است که به تولید کلاژن کمک می کند. کلاژن چروک را کاهش می دهد. اولتراپی که از روش های جایگزین عمل پلک است، بین یک تا دو ساعت زمان می برد و نتیجه آن چند روز پس از درمان قابل مشاهده می باشد.

سوالات متداول در خصوص عمل پلک

آیا این جراحی می تواند به طور همزمان با جراحی های دیگر انجام شود؟

معمولا می توانید جراحی پلک ها را به طور همزمان با پروسه های دیگر زیبایی مانند جراحی بینی انجام دهید ترکیب جراحی با تزریق فیلر و بوتاکس نیز می تواند نتیجه فوق العاده ای را برای شما فراهم بیاورد.

آیا جراحی بلفاروپلاستی تاثیری بر میزان بینایی میگذارد؟

عمل پلک پروسه ای است که برای رفع افتادگی پلک بالا و پایین مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیری بر بینایی ندارد همانطور که پیش تر نیز به آن اشاره کردیم ممکن است بعدا از جراحی چند روزی تاری دید داشته باشید که خود به خود رفع می شود اما این عارضه بسیار زودگذر است.

چه میزان درد را باید بعد از جراحی تحمل کرد ؟

معمولا جراحی پلک دارای دردی خفیف می باشد اما این مساله به درجه تحمل افراد نیز بستگی دارد که البته با مصرف داروهای مسکن که توسط دکتر منوچهری بهتری جراح پلک تهران بعد از جراحی برای شما تجویز می شود می توانید آنها را کنترل کنید سعی کنید به همراه این دارو از کمپرس سرد نیز برای تسکین درد کمک بگیرید.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب