جراحی پلک پایین و نتیجه فوق العاده ✔️

با گذر زمان و بالا رفتن سن ، پوست همه ما خاصیت الاستیکی و  پدهای چربی زیرین را از دست می دهد. همین مسئله می تواند منجر به بروز مشکلی به نام پف پلک پایین و ظاهر شدن چین و چروک شود. در چنین موقعیتی می توانیم به سراغ جراحی پلک پایین برویم تا از شر این پف خلاص شده و از یک چهره زیبا ، بدون چروک و صاف لذت ببریم. در این عمل پوست و چربی اضافی حذف می شود ، چین و چروک و خطوط اضافه نیز از بین می روند. پیشنهاد ما به شما مراجعه به بهترین دکتر جوانسازی تهران ، دکتر منوچهری می باشد.

 

جراحی پلک پایین + دکتر منوچهری

 

هزینه جراحی پلک پایین

فاکتورهای زیادی در این مسئله دخیل هستند. به عنوان مثال ؛ دستمزد جراح ، تجهیزات بیمارستان و اتاق عمل ، لباسی که بیمار بعد از پروسه می پوشد ، هزینه های داروی بیهوشی و غیره. البته در نظر داشته باشید بسته به موقعیت مکانی مطب ممکن است این هزینه تغییر کند.

سوالی که امکان دارد برای بیشتر زیباجویان پیش آید ، این است که آیا این هزینه ها را بیمه پوشش می دهد؟ جواب خیر است. بر خلاف پلک بالا که افتادگی آن در بینایی اختلال ایجاد می کند ، عمل پلک پایین درمانی محسوب نمی شود ؛ به همین خاطر طرح های بیمه آن را پوشش نمی دهند. توجه داشته باشید اگر بخواهید جراحی هر دو پلک را همزمان انجام دهید ، این هزینه ها افزایش خواهند داشت.

نواحی که در این عمل هدف قرار می گیرند

 • نامتقارن بودن پلک های پایین
 • پف زیر چشم
 • افتادگی پلک
 • چین و چروک
 • کبودی و سیاهی زیر چشم

جراحی پلک پایین چگونه انجام می شود؟

در این پروسیجر ، پوست اضافی بریده می شود و سپس چربی تخلیه می شود. در انتها پوست زیر چشم بهم بخیه زده می شود تا این ناحیه سفت تر و محکم تر به نظر بیاید. ناحیه زیر چشم شامل ساختارهای حساسی می باشد ، از جمله عضلات و خود کره چشم. این روند نیاز به رویکردی ظریف و دقیق دارد تا این ناحیه نرم شود و پف کمتری در آن به چشم بخورد. در ادامه بیشتر در این مورد توضیح داده ایم :

رویکرد ترانس کونژ : یکی از محبوب ترین تکنیک هایی که در جراحی پلک پایین به کار گرفته می شود. این روش برای کسانی که در پلک پایین پوست اضافی ندارند بلکه فراوانی چربی در این قسمت از صورت آن ها زیاد است ، بهترین انتخاب است.

پیش از هر اقدامی ، جراح پلک ها را علامت گذاری می کند. این امر به ایجاد برش هایی دقیق تر کمک می کند. معمولا در حین این روند باید به حالت نشسته باشید تا پف زیر چشم بهتر دیده شود. این پروسیجر را می توان تحت بیهوشی عمومی یا با بی حسی موضعی به انجام رساند. توجه داشته باشید زمانی که چند پروسه همزمان انجام شود ، از بیهوشی عمومی کمک گرفته می شود. اما اگر جراحی پلک پایین به تنهایی صورت پذیرد ، پیشنهاد می شود داروی بی حسی استعمال شود ، یکی از مزیت های این موضوع این است که دکتر می تواند حرکت عضلات را تست کند تا  ریسک وقوع عوارض جانبی را کاهش دهد.

نکته : امکان دارد پزشک از گرافت چربی استفاده کند یا چربی را به قسمت های فرو رفته زیر چشم تزریق کند تا حجم از دست رفته آن بازگردد.

با بهره گرفتن از ابزاری مخصوص ، پلک از چشم جدا می شود تا دسترسی پزشک به این قسمت افزایش یابد. سپس یک برش در غشای مخاطی پشت پلک (قسمت صورتی) ایجاد می شود. برجستگی چربی ها به تشخیص آن ها و تعیین محل برش کمک شایانی می کند. سپس پدهای چربی بیرون آورده می شوند. در این روش نیازی به بخیه نیست.

ریسک ها و خطرات مربوط به جراحی پلک پایین

جراح باید پیش از عمل ، تمامی این عوارض را به صورت دقیق برای شما توضیح دهد تا با آگاهی کامل تصمیم گیری کنید و بعدا پشیمانی گریبان گیرتان نشود. برخی از این خطرها شامل موارد زیر می شوند :

 • خونریزی
 • به وجود آمدن کیست در قسمت هایی که پوست بهم دوخته شده
 • دو بینی
 • افتادگی پلک پایین
 • حذف بیش از حد عضلات
 • نکروز ، و یا مرگ بافت چربی زیر چشم
 • عفونت
 • بی حسی
 • تغییر رنگ پوست
 • از دست دادن بینایی
 • به وجود آمدن زخم هایی که خوب نمی شوند

احتمال این که مراجعه کننده با عوارض داروهای مصرفی حین ریکاوری مواجه شود نیز هست.  این نکته را به یاد داشته باشید ؛ در صورتی که به ماده خاصی حساسیت دارید ، پیش از جراحی پلک پایین حتما بهترین دکتر جوانسازی تهران خود را در جریان بگذارید.

چه چیزهایی را می توان بعد از عمل پلک پایین انتظار داشت ؟

این پروسیجر معمولا به صورت سرپایی انجام می شود ، مگر اینکه دیگر جراحی ها نیز با آن همراه شده باشند. جراح معمولا توصیه هایی را در مورد مراقبت های بعد از این عمل برای شما توضیح خواهند داد. یکی از این موارد کمک گرفتن از کمپرس سرد تا حدود 48 ساعت بعد از پروسه برای کم کردن تورم است.

دکتر همچنین چند پماد و قطره چشمی نیز تجویز می کند تا از بروز عفونت جلوگیری کرده باشد. می توان گفت که مقداری کبودی ، خشکی چشم ، تورم و ناراحتی کلی در چند روز اول طبیعی است. از شما درخواست می شود تا به مدت حداقل یک هفته از انجام فعالیت های شدید پرهیز کنید و در این مدت یک نفر را کنار خود داشته باشید تا در انجام نیازهای ضروری به شما یاری رساند.

از موارد دیگری که باید رعایت کنید ،  این است که از عینک های آفتابی تیره استفاده کنید که تا بهبود کامل زخم ها از چشم ها محافظت کرده باشید. اگر از بخیه های جذبی استفاده نشده باشد ، این بخیه ها معمولا بین پنج تا هفت روز بعد کشیده می شوند.

اکثر افراد بعد از 10 تا 14 روز متوجه کم شدن کبودی و تورم می شوند و در این زمان می توانند به راحتی بین عموم مردم ظاهر شوند. در صورتی که هر گونه از علائم زیر را داشتید ، یعنی باید سریعا با جراح تماس بگیرید یا خود را به مراکز درمانی برسانید :

 1. خونریزی
 2. تب شدید
 3. زمانی که هنگام لمس پوست ، احساس داغی کنید
 4. دردی که به جای بهتر شدن ، بدتر شود.

مهم است که بدانید حتی بعد از جراحی پلک پایین نیز روند افزایش سن و پیری متوقف نمی شود ؛ این یعنی احتمال دارد پوست باز هم دچار افتادگی شود و چروک ها دوباره بازگردند. نتیجه ای که از این عمل می گیرید ، به کیفیت پوست ، سن  و نحوه انجام مراقبت ها بستگی دارد.

آماده شدن برای بلفاروپلاستی پلک پایین

زمانی که احساس آمادگی کردید ، برای انجام عمل وقت بگیرید. پزشک از یک سری کارها شما را منع خواهد کرد ، برای مثال اگر از بیهوشی عمومی استفاده شود ، از هشت ساعت قبل از مراجعه به بیمارستان نباید چیزی بخورید. ممکن است قبل از انجام پروسه مجبور باشید قطره چشمی یا داروهای خاصی را مصرف کنید. علاوه بر این باید یکی از آشنایان یا دوستان خود را به همرا داشته باشید تا بعد از جراحی پلک پایین شما را به خانه ببرند. روز موعود ، باید وسایلی را نیز همراه خود داشته باشید. برای مثال :

 • پارچه و یخ برای درست کردن کمپرس سرد
 • عینک آفتابی برای محافظت از چشم ها
 • هر قطره ای که پزشک برای شما تجویز کرده باشد

جایگزین های این پروسیجر

اگر افتادگی پلک خفیف تا متوسط باشد ، می توانید از درمان های دیگر نیز بهره مند شوید. در ادامه برخی از این متدها را معرفی کرده ایم.

جوانسازی پوست با لیزر

تاباندن اشعه های لیزر به پوست ، می تواند باعث سفت شدن آن شود. البته در نظر داشته باشید همه نمی توانند از این درمان استفاده کنند. کسانی که پوست خیلی تیره دارند باید از این متد دوری کنند ، چون در این دسته از افراد امکان دارد لیزر موجب تغییر رنگ پوست شود.

فیلرهای درمال یا پوستی

یکی دیگر از جایگزین های جراحی پلک پایین تزریق فیلر می باشد. با اینکه استفاده از این فیلرها برای زیر چشم توسط سازمان غذا و دارو تایید نشده ، باز هم برخی جراحان برای بهبود ظاهر این ناحیه از آن استفاده می کنند. بیشتر این فیلرها حاوی هیالورونیک اسید می شوند و بهترین دکتر جوانسازی تهران از طریق سوزن های ریزی آن را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند تا ظاهری جوان و شاداب را برای مراجعه کننده به ارمغان بیاورد. البته بدن به مرور زمان و به تدریج این فیلرها را جذب می کند ، به همین خاطر این تکنیک موقتی محسوب می شود.

نکته : امکان دارد پوست فرد به فیلر درمال و لیزرتراپی واکنش نشان ندهد ، در این موارد همچنان باید به جراحی پلک پایین روی آورد.

تست های مربوط به جراحی پلک پایین

زمانی که نوبت به بررسی پلک پایین می رسد ، باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت. یکی از مهم ترین تست هایی که به این منظور صورت می پذیرد ، آزمایش بازگشت می باشد. برای این کار ابتدا پلک پایین کشیده شده و از چشم دور می شود تا مطلع شود پلک با چه سرعتی به سر جای خود باز می گردد. در صورتی که برای انجام این اتفاق بیمار مجبور به پلک زدن باشد ، یعنی پوست یا تاندون دچار افتادگی شده است. به علاوه ، فاصله گرفتن پوست از چشم بیش از پنج میلی متر ، نشانه افتادگی می باشد.

با افزایش سن ، فیبرهای کلاژن پلک ها شل می شوند و همین امر منجر به افتادگی پوست می شود. به همین خاطر امکان دارد پوست این ناحیه از حالت معمول پایین تر رود. این عارضه نمایان شدن صلبیه تحتانی نام دارد و می توان آن را با واحد اندازه گیری میلی متر سنجید.

می توان از لیزرتراپی نیز برای درمان این عارضه استفاده کرد ، اما این روش بیشتر برای کیس های خفیف تر استفاده می شود. این درمان برای انواع پوست مناسب نیست ، بنابراین جراحان از روشی به نام پینج بهره می گیرند.

تکنیک پینچ

این متد جراحی پلک پایین برای بیمارانی که افتادگی شدید پوست دارند استفاده می شود. دکتر از مراجعه کننده درخواست می کند تا هنگامی که دهان خود را باز نگه داشته است ، به بالا نگاه کند. سپس ناحیه زیر پلک را با انبر جراحی نیشگون می گیرد و این قسمت را با ماژیک علامت گذاری می نماید. پیشنهاد می شود این قدم چند بار تکرار شود تا اطمینان حاصل شود روند علامت گذاری به درستی پیش رفته است. می توان این رویکرد را با تزریق داروی بی حسی به بافت های زیرپوستی انجام داد.

نتیجه

بیشتر اشخاصی که تحت این عمل قرار گرفته اند ، گزارش داده اند که اعتماد به نفسشان افزایش داشته و از یک چهره جوان با پوستی صاف و درخشان بهره مند شده اند. در برخی از این بیماران نتیجه عمل پلک پایین تا ابد ماندگاری دارد ، اما بعضی دیگر بایسد این روند را تکرار کنند یا اینکه با افتادگی و پف زیر چشم به زندگی خود ادامه دهند.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب