اقدامات قبل از جراحی پلک

عمل پلک به منظور افزایش زیبایی ظاهر ، رفع پف و کاهش استقامت پوست نواحی مختلف چشم زیبا جو و غیره نیز انجام می شود. این پروسه زیبایی و پر طرفدار به انجام برخی اقدامات قبل از جراحی پلک نیاز داشته ، که تاثیر بسیار مفید و موثری در روند جراحی و دوره نقاهت بعد از آن دارد. بنابراین شما با مطالعه مقاله دکتر علیرضا منوچهری بهترین جراح پلک تهران می توانید ، با تمامی جوانب اقدامات قبل از جراحی بلفاروپلاستی آشنا شوید.

اقدامات قبل از جراحی پلک

جراحی پلک چیست؟

پیش از آن که به توضیح اقدامات قبل از جراحی پلک بپردازیم لازم است توضیحی کوتاه درباره کلیت عمل پلک را نیز به شما بدهیم. عوامل بسیار متنوعی همچون افزایش سن ، عدم انجام مراقبت های مورد نیاز پوست و غیره می تواند سبب افتاده شدن پوست دور چشم و از بین رفتن زیبایی این عضو در افراد شود. طی این جراحی ، متخصص برش هایی را در نواحی مورد نیاز ایجاد کرده و با دقت و ظرافت کافی تغییرات لازم را اعمال می کند. بهتر است بدانید که بعد از انجام این پروسه چشم های بیماران کمی درشت تر ، دارای دید بهتر و چهره یشان بسیار جوان تر از قبل خواهد شد.

اقدامات ضروری قبل از عمل پلک

انتخاب و مراجعه به یک پزشک باتجربه

از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی پلک می توان به انتخاب پزشک آن اشاره کرد ، انتخاب یک پزشک ماهر و حاذق می باشد. بنابراین در ابتدا در وب سایت های مختلف و پرس و جو از اطرافیان ، سوابق پزشک معرفی شده را بررسی کنید و پس از مشاهده نمونه کارها و کسب اعتماد کافی به صورت حضوری به مطب ایشان مراجعه کنید.

معاینه چشم توسط پزشک

بعد از مراجعه ، جراح پلک در تهران ، چشم های شما را مورد بررسی قرار خواهد داد. که آیا کاندیدای مناسبی برای جراحی پلک می باشید و یا نه؟ در این مواقع یک چشم پزشک ماهر را جهت بررسی بینایی و سلامت کامل چشم هایتان به شما معرفی می کند. همچنین از شما می خواهد تا برخی آزمایشات ضروری و مورد نیاز را تهیه کنید ، زیرا این اقدامات قبل از جراحی پلک تاثیر بسیاری در روند درمانی بیمار دارد. بهتر است بدانید به هنگام مراجعه خشکی چشم ، سلامت عصب های چشمی و بیرون زدگی های غدد اشک ، میزان شل شدگی پوست پلک و میزان دید افراد ، بیماری های چشمی از جمله آب مروارید و بیماری هایی همچون فشار خون ، قلب و عروق و غیره نیز مورد بررسی دقیق قرار می گیرد.

مشاوره نهایی

شما باید تمامی آزمایشات لازم را به پزشک جراح ارائه دهید تا از عوارض و خطرات احتمالی ، میزان انتظار و نتیجه نهایی به دست آمده از این پروسه زیبایی را با شما در میان بگذار . در نهایت و در صورت تایید پزشک و بیمار زمان جراحی پلک را با توجه به سلامت کامل فرد مشخص خواهد شد.

مراقبت های پوستی را انجام دهید

انجام این مراقبت های به بهترین روش نقش مهمی را در ظاهر و کیفیت کلی پوست ایفا می کند. این امر شامل پاک سازی پوست در صبح و عصر ، استفاده از نرم کننده ها و استفاده روزانه از یک کرم ضد آفتاب قوی ( حداقل 30 SPF ) می شود. تفاوتی ندارد که قرار است در معرض نور خورشید قرار گیرید و یا در خانه بمانید ، مراقبت های پوستی از جمله اقدامات قبل از جراحی پلک محسوب می شود و شما را به نتیجه ای که می خواستید می رساند.

سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید

در هفته های منتهی به بلفاروپلاستی ، بهداشت را رعایت کنید و تا جای ممکن سلامت خود را حفظ نمایید. سرماخوردگی ، وارد شدن ویروس به بدن و یا هر بیماری دیگری می تواند در برنامه زمانی اختلال ایجاد کند و نیاز باشد عمل پلک به تاریخ دیگری موکول شود. اطمینان حاصل کنید که سریعا به هر گونه بیماری که به آن مبتلا شدید رسیدگی نمایید و در صورت ادامه دار شدن آن ، به پزشک خود اطلاع دهید.

برنامه ریزی کنید

یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی پلک ، این است که در روزهای منتهی به آن چند روز را از کار خود مرخصی بگیرید و در کارهایی که برای انجامشان به کمک نیاز دارید برنامه ریزی نمایید. این کارها شامل تمیز کردن خانه ، آشپزی ، مراقبت از فرزند ، رانندگی و خرید می شود. حتما یکی از اطرافیان مورد اعتماد خود را مطلع سازید تا روز پروسیجر همراه شما باشند و در رسیدن به خانه شما را همراهی کنند. حضور این فرد در بیست و چهار ساعت اولیه در کنار شما الزامی می باشد. به علاوه ، جایی از خانه که در آن راحت هستید را پیدا کنید. طبیعتا روزی که تحت جراحی قرار گرفته اید نمی توانید این امر را به انجام برسانید.

 

⭐از جمله نمونه کارهای بی نظیره دکتر علیرضا منوچهری.

 

باید از چه اقداماتی قبل از عمل بلفاروپلاستی پیروی کنید؟

مصرف برخی داروها را کنار بگذارید

بهترین جراح پلک در تهران ، به شما توصیه می کند تا یک ماه الی چند هفته در اقدامات قبل از جراحی پلک ، از مصرف برخی داروها مانند: آسپرین ، انواع مسکن ها و داروهای ضد انعقاد خون و همچنین داروهای موثر در ایجاد اختلال پروسه جراحی خودداری کنید.  زیرا تمامی این داروها می تواند سبب بروز خونریزی محل برش به هنگام جراحی شود.

مصرف دخانیت و نوشیدنی های الکل ممنوع

توجه داشته باشید که مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل از جمله مضر ترین و پر عارضه ترین موارد می باشند. که بیمار باید یک الی دو ماه قبل از اقدام به عمل بلفاروپلاستی از مصرف آن ها خودداری کند. در واقع دخانیات سبب کاهش اکسیژن رسانی به خون و نوشیدنی های حاوی الکل سبب افزایش تورم ، التهاب و  طول دوره نقاهت خواهند شد.

افراد و ابتلای آن ها به بیماری خاص

در اقدامات قبل از جراحی پلک ، اگر دارو خاصی را مصرف می کنید و یا مبتلا به یک نوع بیماری خاص می باشید ، بسیار حائز اهمیت است که ان را با پزشک خود در میان بگذارید تا داروهای مناسب و خطرات احتمالی ناشی از آن را در نظر داشته باشد.

آلرژی و یا حساسیت دارید؟ به پزشک اطلاع دهید

در صورت داشتن هرگونه حساسیت و یا آلرژی به پزشک خود اطلاع دهید ، تا داروهایی سازگار با شما را تجویز کند. و در صورت بیهوشی و ماده مورد استفاده توجه بسیاری به شرایط شما داشته باشد.

آیا می توان از ویتامین و مکمل های آب قبل از عمل استفاده کرد؟

توصیه می شود در اقدامات قبل از جراحی پلک از مصرف ویتامین E و مکمل های آب خودداری شود. این موارد می توانند احتمال خونریزی به هنگام جراحی پلک را افزایش دهند.

نکته: اما مصرف ویتامین هایی همچون A و C هیچ منع مصرفی نداشته ، بلکه تاثیر بسیار مفید و خوش آیندی در افزایش قدرت و افزایش ایمنی سیستم ایمنی بدن نیز دارد.

⭐یکی از فوق العاده ترین جراحی های پلک ، انجام شده توسط دکتر علیرضا منوچهری.

 

قبل از جراحی پلک چه مواد غذایی را مصرف کنیم؟

بهتر است یک الی دو هفته  به هنگام رعایت اقدامات قبل از جراحی پلک ، به مقدار کافی آب بنوشید و بدن خود را هیدراته نگه دارید. همچنین از مواد غذایی حاوی فیبر بالا مانند سبزیجات استفاده کنید و در برنامه غذایی خود پروتئین ، کربوهیدرات و انواع میوه ، آجیل و غیره را نیز بگنجانید.

باید از انجام چه مواردی قبل از این پروسه زیبایی خودداری شود؟

زیبا جو در زمان انجام اقدامات قبل از جراحی پلک باید از انجام برخی موارد خودداری کند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

  1. بهتر است در روز آخر ، به حمام بروید و دوش بگیرید و از هیچ گونه محصولات آرایشی و انواع کرم های صورت استفاده نکنید.
  2. حتما شب قبل از جراحی و با توجه به اقدامات قبل از جراحی پلک ، مواد غذاییی سنگین مصرف نکنید و حدود 8 ساعت ناشتا بمانید.
  3. هیچ گونه اقدامات زیبایی مانند بوتاکس و یا لیزر صورت را یک هفته قبل از جراحی انجام ندهید و در صورت بکارگیری حتما آن را به پزشک خود اطلاع دهید.
  4. اگر توجه کرده باشید ، پزشک مصرف قرص هایی مانند آسپرین را ممنوع کرده و شما باید از مصرف آن خودداری کنید. بنابراین بهتر است بدانید که نوشیدنی های گاز دار و چای های معطر حاوی سالیسیلات یک ماده شیمیایی اصلی قرص های آسپرین بوده و مصرف آن ها قبل از جراحی مجاز نمی باشد.

چه آزمایشاتی را باید برای جراحی پلک انجام دهیم؟

در اقدامات قبل از جراحی پلک و به هنگام مراجعه به بهترین جراح پلک تهران ، جراح بلفارو پلاستی از شما می خواهد تا آزمایشات خون ، هپاتیت  C و B آزمایش HIV ، انعقاد خون و نوار قلب خود را تهیه کنید و به پزشک ارائه دهید.

این مطلب رو برای دوستانتان به اشتراک بگذارید!

مطالب مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

اینستاگرام دکتر منوچهری

Call Now Buttonتماس تلفنی با مطب